Säkinpohja tulee vastaan sitten kun

2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kirkonmies sitä ymmärrä...

Äänestä

"Kirkolla on yhä oma paikkansa..."

Turha luulo. Tätä nykyä ihmiset käy haudoilla sytyttämässä kynttilät pyhäinpäivänä ja jouluaattona. Mutta itse kirkko on vapaassa pudotuksessa. Ollut jo pitkään.

Toisaalta olen myös sitä mieltä että vapaassa pudotuksessa ovat myös perinteisen puolueet. Ainoat keuhkoajat ovat muutaman tuhannen vasemmistoliittolaisen nuoren lauma joka yhä on niin typerää että uskoo voivansa "muuttaa maailman paremmaksi paikaksi elää". Tuo on tietysti harhaluulo sillä jos joku tai jotkut maailman paremaksi paikaksi elää tekevät ovat hiljaiset puurtajat sekä tiedemiehet, meillä ja eteenkin muualla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


säkki on tyhjä ; kirjoitti:

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/piispa-kirkon-erobuumista-ennenpitkaa-sakinpohja-tulee-vastaan/4573952

Joo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu