No nämä ohjeet eivät petä!

No jos käytät tummaa, pinnoitettua vuokaa, tulee kakun pinnasta tummempi kuin pinnoittamattomassa vuoassa. Että silleen. Iltasanomat
251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No voiko kakun paistaa hehkulampun lammössä??? No samalla säätyisi huomattavasti sähköä. No kysyn vaan. Että silleen.

Äänestä

Kiitos. Tuo jos mikä on tärkeää tietoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


On tosi kirjoitti:

No jos käytät tummaa, pinnoitettua vuokaa, tulee kakun pinnasta tummempi kuin pinnoittamattomassa vuoassa. Että silleen. Iltasanomat

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu