RUOTSIN HALLITUS KAATUUUUUU!!!

350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ruotsissa sentään toimii demokratia toisin kuin meillä TOM OF HOMOLANDIASSA!

Äänestä

Jos sopua ei synny, hallituksen kaatuminen on todennäköistä. Yle Uutisten kirjeenvaihtaja Jyrki Hara kertoo, että tässä tapauksessa uutta hallitusta voidaan yrittää saada kokoon Löfvenin johdolla, esimerkiksi ilman ympäristöpuoluetta. Myös ennenaikaiset vaalit voivat tulla kyseeseen.

Hara kuvailee tilannetta erittäin poikkeukselliseksi. Edellisen kerran Ruotsissa järjestettiin uusintavaalit vuonna 1958.

– Jotenkin Ruotsin politiikan peruselementit murtuvat nyt ryskyen tässä tilanteessa, eikä vanhat käytänteet ja kirjoittamattomat säännöt tunnu pitävän, Hara toteaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KOLLI57 kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/ruotsia_uhkaa_hallituskriisi__hallituksen_budjettiesitys_ei_saa_ruotsidemokraattien_tukea/7665048

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu