Miksi Jeesus kuoli puolestasi?

Tässä linkki missä kerrotaan evankeliumin ydin.

http://allaboutyou.vuodatus.net/?page=2
257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

melko johdatteleva kysymys
:)
miksi jeesus kuoli puolestani?;

kaikkien jeesus-ihmisten mielestä
homous on kuolemansynti.

epäilen hieman ettei jeesus kuollut puolestani
lainkaan koska olen jeesus-väen mukaan
yhä edelleen kuolemansynnin kurimuksessa.

Äänestä

tämä "uskonto" on kyllä tosi outoa, pakko myöntää

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nohna kirjoitti:

Tässä linkki missä kerrotaan evankeliumin ydin.

http://allaboutyou.vuodatus.net/?page=2

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu