Kukaan ei halua olla Venäjän armoilla. Kaikki haluavat kuulua Natoon. Natoon Venäjä ei hyökkää.
Venäjäkiimaiset eivät yksin voi pysäyttää Venäjän armeijaa. Venäjäkiima koituu Suomen tuhoksi. Venäjäkiima on kuolemaa.
Venäjäkiimaiset eivät yksin voi pysäyttää Venäjän armeijaa. Venäjäkiima koituu Suomen tuhoksi. Venäjäkiima on kuolemaa.
Vastaukset 22
Vanhimmat
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:564o2nWDl7oJ:keskustelu.suomi24.fi/node/13045773 &cd=1&hl=fi&ct=clnk&gl=fi
Kukaan ei halua olla naton armoilla. Kaikki haluavat kuulua Venäjään. Venäjä ei hyökkää.
Natokiimaiset eivät yksin voi pysäyttää Venäjän armeijaa. Natokiima koituu Suomen tuhoksi. Natokiima on kuolemaa.
Jälleen Natovastustaja on onnistunut kirjoittamaan viestiin jossa jokainen lause on paikkansapitämätön. Aloitus on tehty aivan oikein ja vastaa totuutta.
Tiedätte itsekin kaikki, ettei kumpikaan väite pidä paikkaansa. Saatteko jotain kiksejä kuvitelmistanne?
Ei kyllä uskoisi että eletään 2000-lukua kun aloitusta lukee? Vaan jos kahdesta karvakörmystä leivotaan lain edessä aviopari, niin tulee kyllä ymmärettäväksi ap:n juttukin.
Terve järki katoaa maailmasta huolestuttavaa vauhtia.
"Jälleen Venäjänvastustaja on onnistunut kirjoittamaan viestiin jossa jokainen lause on paikkansapitämätön. Aloitus on tehty aivan väärin eikä vastaa totuutta."
No niin ota haaste vastaan ja katsotaan kuka on oikeassa. Häviäjä menee munista hirteen.
Miten Natovastustajat pysäytätte Venäjän sotilaallisen hyökkäyksen???
Miksi et vastannut.
Miksi ei tule perusteluita???
Menit suoraan munista hirteen.
Tule tänne Natovastustaja perustelemaan. Elä lähde karkuun.
Tule natovastustaja ottamaan älyllistä mittaa.
Kaipaat siis haasteita? Kyllä niitä saat kun sota alkaa. Suomalaiset älköön toisiinsa kajotko. Kaikkia kykeneviä tarvitaan jos sota alkaa.
Miksi sota pitäisi alkaa. Natossa ei ole sotia.
Tule tänne Natovastustaja. Kai haluat että Natovastaisuudellasi on älyllistä pohjaa.
Natossa ei ole, mutta Suomessa on, kunhan Putinin seuraava aluevaltaus lähtee käyntiin.
se on hyva homma kun keisari otaa suomen haltuunsa LOPUU TYOYOMYYS KERTA HEITOLLA 15 VUOTIAISTA 60 KYPISIIN PAASEE KAIVOSTOIHIN SIPERIAAN PARATIISIIN
Nyt on sitten naton vuoro jakaa kansa kahtia. Viimeksi sen teki punaiset ja valkoiset? Haukutaan ties miksikä, jos vastustaa natoa? Millä perusteella? On se ihme, ettei yhtenäisyyttä meinaa löytyä. Ennen natoa se oli.
Milläkö perusteella. Tietenkin sillä perusteella että Suomen elinehto on uskottava puolustus jonka vain Natopuolustusliitto voi antaa.
Suomi ei Naton takia jakaannu miksikään. Niin suuri asia se ei täällä Suomessa ole.
Kun Natoon liitytään, niin natovastustajat mukautuvat päätökseen aivan kuten Eu-vastustajatkin mukautuivat Eu:n liittymispäätökseen. Olihan Eu:nkin vastustus kovaa, mutta tosipaikan tullen kansanäänestyksessä Eu-jäsenyyden kannattajat voittivat. Mitään kansan jakautumista ei ole tapahtunut. Vastustajia on edelleen paljon, mutta hekin toimivat asiansa puolesta kuten demokratioissa toimitaan.
Näin tulee käymään natoasiassakin, vaikka tiltut täällä epätoivoisesti yrittävät saadun toimeksiantonsa mukaisesti virittää keskustelua 'kansan kahtiajaosta'.
Onneksi se on niin että turhajoukko lopulta mukautuu oikein tehtyihin päätöksiin.
Venäjäkäkiima on kuitenkin rajaton, viiminenkin opettaja saa Putistanissa jäädä ilman palkkaa, jos vaihtoehtona on propagandan levitys.
Putinin televisio suoltaa propaa, ja meillä Talvitiet ja Klinget antavat "älyllistä ymmärrystä" Putinin valtakiimalle.
Venäjä on sairas valtio, jonka kansalaiset kärsivät köyhyydestä samalla kun poliitikot lähipiireineen ansaitsevat miljardeja.
Putinin hallinto olisi voinut käyttää 2010-2020 välille asejärjestelmien kasvattamiseen ja uusimiseen suunnatut ylimääräisen 500 miljardia dollaria Venäjän teollistamiseen, koulutuksen kehittämiseen tai köyhyyden poistoon, mutta rahat menivätkin tuottamattomiin aseisiin.
Moderni, teollinen Venäjä olisi Suomelle hieno naapuri, jonka kanssa kaikki haluaisivat tehdä yhteistyötä, mutta uhitteleva ja hyökkäilevä Venäjä on muille maille yhtä mieluisia naapurit, kuin huumeitä käyttävä kaksimetrinen väkivaltarikollinen.
Nyky-Venäjän ihailu on kyllä todella sairas ilmiö... Putinin sotahulluus köyhdyttää Venäjää ja koko maailmaa, mutta loppua ei näy.
Tämä on Venäjkiimaisen hihhulin toive. http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1418210989044.html?pos=crosspromo