Arkkipiispa eilen televisiossa

Hän oli sitä mieltä että tulevaisuudessa kirkkokin alkaa vihkimään tutkamiespareja, kunhan saadaan ensin asiasta yksimielisyys.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Luopumus etenee ja tällaista tapahtuu. Kohta vaaditaan niille oikeuksia, jotka haluavat olla eläinten kanssa sillä tavalla. Rakkauttahan sekin on ja looginen jatko.

Äänestä
  • Että tutkamiesvähemmistö pääsee määräämään enemmistön asioita joka paikassa?

    Äänestä

  • Onko oikein? kirjoitti:

    Että tutkamiesvähemmistö pääsee määräämään enemmistön asioita joka paikassa?

    Nyt on menossa sellainen suuntaus. Vanhakantaiset ihmiset jyrätään, eli niille nauretaan, jotka ovat sitä mieltä, että avioliitto on naisen ja miehen välinen liitto.

    Äänestä

  • Näinsemenee. kirjoitti:

    Nyt on menossa sellainen suuntaus. Vanhakantaiset ihmiset jyrätään, eli niille nauretaan, jotka ovat sitä mieltä, että avioliitto on naisen ja miehen välinen liitto.

    sen Jukka Takalon laulun " jokainen on vähän tutkamies"?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Katsoin ohjelman kirjoitti:

Hän oli sitä mieltä että tulevaisuudessa kirkkokin alkaa vihkimään tutkamiespareja, kunhan saadaan ensin asiasta yksimielisyys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu