kertokaa täälä paremmat nimet kun; Ind-x & Jane!

memme

TEMD ois aika hyvä, kaikken nimikirjaimet

tai sit metd tai emtd

8

1069

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aalianor

      Parempi nimistä muotoiltu olis esim DEMIT

    • Jopsten

      Jos ette tiedä mitä tarkoittaa, Googlettakaa...

    • temp

      Mustika on vähän liian sellanen indica tyyppinen nimi... Ongelmahan tässä on se että nimen pitäis jotenkin edustaa bändiä ja bändin tyyliä mutta kun niillä ei mitään tyyliä oo, ei edes mitään yhdistävää tekijää. Mä ymmärrän mitä Asikainen haki sillä Jane - nimellä mutta lopputulos ei ollut ihan se mikä ois pitäny. Oisivat vaikka alottaneet siitä ettei heillä oo loppujen lopuks mitään sanottavaa, yrittäisivät päteä sillä pinnallisuudella kuten esim Kylie Minogue joka ei häpeä sitä että on vaan tavallaan brändi vaan käyttää sitä hyväkseen. Äkkiähän siitä pääsee siihen pinnallisuuden tragediaan, feikki kitschiin. Esim Empty Movement tai Empty Moment ois ollu tehokas. Mutta nyt Asikainen rakentaa trendibändiä joka on jo joka tapauksessa jäljessä trendeistä koska ei tuollanen tyttöbändi ole enää in muuta kun ehkä pikkutyttöjen joukossa. Sama juttu poikabändin kanssa, ei Backstreet Boys oo enää suosittu, kuten ei Spice Girlskään. Olisivat miettineet että mitä yleisö nykyään haluaa, mikä on suosittua. Tyttö ja poikabändi buumit meni jo, ois pitäny keskittyä johonkin muuhun.

      Niin ja ok, index tai ind-x tai mikä tahansa, huonompi nimi kuin jane. Pojat ois tarttenu vähän katu-uskottavuutta ja vakavuutta mut nyt ne näytti putoavan XL5 kuoppaan.

      • aaliatar

        Viestistäsi todella löytyy oivallinen nimi ja vieläpä osuva sellainen, ei tosin mikään noista ehdottamistasi vaan nimimerkistäsi! TEMP... Siinä hyvä nimi (temporary=väliaikainen)


      • temp
        aaliatar kirjoitti:

        Viestistäsi todella löytyy oivallinen nimi ja vieläpä osuva sellainen, ei tosin mikään noista ehdottamistasi vaan nimimerkistäsi! TEMP... Siinä hyvä nimi (temporary=väliaikainen)

        Jaa-a, saattaapa olla että olet oikeassa :) Löytyispä Asikaiselta sen verran ironian tajua. Pitää käyttää hyväkseen sitä mitä on, turha esittää jotain mitä ei ole.


      • ÖhÖm
        temp kirjoitti:

        Jaa-a, saattaapa olla että olet oikeassa :) Löytyispä Asikaiselta sen verran ironian tajua. Pitää käyttää hyväkseen sitä mitä on, turha esittää jotain mitä ei ole.

        pojat: kopio
        tytöt: muovi

        kuvais bändejä hyvin...


      • temp
        ÖhÖm kirjoitti:

        pojat: kopio
        tytöt: muovi

        kuvais bändejä hyvin...

        Oishan ne nuokin hyviä olleet :)

        Luin vaan ensin että pojat : kuopio

        Vaikka ois kai kuopiossakin ollu enemmän järkeä kuin indexissä.


    • Daniela

      Se Olis muuten Hyvä. :D .. Mutta harmi että Sitä ei voi vaihtaa...t.Daniela,Jane

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      26
      3038
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1487
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      76
      1073
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      140
      998
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      921
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      882
    7. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      45
      858
    8. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      171
      842
    9. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      826
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      135
      746
    Aihe