Nykyisin pitäisi olla joku edulline tietokone ja laajakaista, jotta asiat sujuisi, kun pankkikin sitä jo vaatii. Edullisia koneita saa osamaksula esimerkiksi Kauppakanavalta, Verkkokaupasta, NetAnttilasta, KodinYkkösestä osamaksulla.
Halpoja tietokkoneita!
5
129
Vastaukset
- Menin hirteen....
Vau! voi vitsi! Todella upeeta! Mitä muuta saamme sinulta kuulla?
- Itsehän
Olin aikoinaan Korean sodassa. Huh hah hei rommi ja pullo, voi pojat niitä korealaisia naisia, voe mahoton sano rovasti tokkiinsa!
- Pitkäaikatyötön
Pankki ei voi vaatia, että asiakkaalla olisi oltava henkilökohtainen tietokone.
- nettiakka
Eihän tuo pankki niitä vaadi. Laskujen maksu tiskillä maksaa kuitenkin pankista riippuen kai 5 €/kpl?
Halpa tietokone n.100 €, nettiyhteys n.15 €/kk.
Lisäksi netistä saa köyhä tietoa mistä saa ilmaista tai halpaa ruokaa yms. että kyllä se nettiyhteys on köyhälle välttämätön. Kierrätyskeskuksesta saattaa saada pöytäkoneen siihen hintaan tai halvemmalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html784487Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2494245Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat233534Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1713343Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis723083Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos802946Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1262630Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana1972555- 482235
- 241820