toimikaa

2183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei voi kun sitten paljastuisi kannatuksen pienuus. Ja niiden vähien kannattajien nimetkin.

Äänestä

Joko on tehty homojen adoptiolakia vastustava kansalaisaloite, jotta seuraava eduskunta saisi päättää asiasta tasapainosesti esitetyn kansalaismielipiteen pohjalta.

Kyllähän eduskunnan täytyy ottaa molemmat kansan keskuudessa vallitsevat mielipiteet asiasta huomioon. Edellisessä aloitteessa homotusta oli mahdollista vain kannattaa, ei vastustaa. Ainoa tapa yrittää vastustaa oli jättää aloite allekirjoittamatta, ja näin tekikin pitkälti yli viisi miljoonaa suomalaista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


heh... kirjoitti:

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/hae?searchView=pub&orderBy=mostSupports&show=running&minSupportCount=50

tehkää hyvät ihmiset kansalaisaloite jos haluatte vaikuttaa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu