Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Miehen mällit jäävät munaan runkatessa?

Olen usein miettinyt sitä mihin mieheni mällit lentävät runkatessa. Mies kertoo, että mällit jäävät sisään mikäli hän puristaa kovasti munan tyvestä juuri kun orgasmi on alkamassa. Onko tämä mahdollista? Teettekö muut miehet näin vai annatteko tulla lakanoille?

Onkohan tuollainen mällien munaan jättö ihan terveellistä???
6609
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

En tiedä kannattaako siitä juuresta puristaa vai meneekö ne sitten jonnekin virtsateihin. Ilmeisesti siitä ei ole ollut haittaa.
Jotkut estää siemensyöksyn painamalla välilihaa kassien alta. Olen kokeillut mutta ei malta pitää. On se kiva päästää paineet pois.

Äänestä
  • Pötypuhetta,ei mälliä pysty sillai vaan estää tulemasta ja jos yrittää ei se ainkaan ole tervellistä.Ejakulointi tapahtuma on tahdosta riippumaton refleksinomainen joten sperma tulee vaikka väkisin käsille sotkien munan,kädet,ylip minne lentääkin...sotkua siis tulee

    Äänestä

  • Virtsarakkoon.

    Äänestä

MISSÄ miehet sitten runkkaatte? jos kerran noin kauheaa sotkua tulee? varsinkin te jotka elätte parisuhteessa ja runkkailette salaa. mun mies runkkaa sängyssä ja aamulla kun käy pissalla jää pönttöön spermaa. tosin sängyssä sitä ei ole eikä sillä myöskään siellä sängyssä mitään rättejä ole.

Äänestä
  • Minä r.nkkaan yleensä kylppärissä just sotkun takia,ei ole niin väliä vaikka roiskuu lattialle koska saa suihkulla pestyä lattian tai lavuaarin ym paikat kylppärissä..käärin silti terskan ympärille paperitulpan vaiko olen kylppäris,aika usein paperi kuitenkin kastuu spermasta antaen valua spermaa ulos,..nuorempana r.nkkailin paljon sängyssä tai tuolilla tai jopa olohuon.lattialle kun en kerenny vessaan,mutta näistä sotkuista viisastuneena en tee sitä enää vanhempana,ei ole kiva pestä spermaa lattioista,pöydistä..sohvalta ym..paikoista,olen joskus r.nkkaillu kortsuunkin himassa mutta en tykkää ovat tiukkoja paksuun kyrpääni..

    Äänestä

Kun mies käy aamulla kusella, mitään yön aikana irtipäästettyä spermaa ei valu pönttöön.

Mikä siinä siinä spermassa pelottaa? Ei se ole teiltä pois, sitä tuotetaan koko ajan lisää, toisin kuin munasoluja.

Masturboidessa mieheltä irtoaa ruokalusikallisesta teekupilliseen verrattavaan määrään spermaa. Mikäli mies ei säännöllisesti työllistä kiveksiään, saattavat nämä laiskistua, ainakin näin kerrotaan.

Toisin kuin naisten masturbointi, joka ei millään tavalla lisää munasolujen tuotantoa, miesten masturbointi saattaa pitää yllä lisääntymiskykyä.

Omasta puolestani voin sanoa, etten tykkää nukkua koppuraisissa taikka tahmaisissa lakanoissa, joten en yleensä runkkaa sängyssäni. Mitä ikinä sieltä mulkun päästä esiin tirahtaakin, on täysin käyttäjästään kiinni, että millä välineellä sen pyydystää ennen kuin se sotkee lattioita, marketin alusvaatehyllyjä taikka perintölakanoita.

Naisille tiedoksi, miehet runkkaavat, olivat parisuhteessa, niiden välillä taikka etsimässä sellaista.

Mitä tulee estettyyn ejakulaatioon, olen käsittänyt sen liittyvän tantraseksiin. Olen itse joskus kokeillut ja kokenut sen hyvin kivuliaaksi. Kranaatinheitinpiireissä puhuttaisiin putkiräjähdyksestä. Varmasti se toimii joillakin, minä pidän mieluummin hengähdystauon ennen uutta suoritusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Outoako? kirjoitti:

Olen usein miettinyt sitä mihin mieheni mällit lentävät runkatessa. Mies kertoo, että mällit jäävät sisään mikäli hän puristaa kovasti munan tyvestä juuri kun orgasmi on alkamassa. Onko tämä mahdollista? Teettekö muut miehet näin vai annatteko tulla lakanoille?

Onkohan tuollainen mällien munaan jättö ihan terveellistä???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu