Thomas lasten kanssa

Onko teidän mielestänne typerää, että Thomas joka näyttää ehkä joltain n. 18-vuotiaalta, hengailee tuollaisten n. 14-vuotiaiden kanssa, kuten eilisessä jaksossa? Ei jotenkin sovi kaveripiiriin... Ehkä enemmän Adamin ikäinen..
3178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Samoja aatoksia oli mullakin, kun katselin tätä touhua.

Äänestä

Vuorosanoista kuullut, että hän niinku olisi 16-vuotias hahmo Emmerdalessa nyt.

Äänestä
  • Thomas on tosiaan 16-vuotias ja se on mainittu sarjassa monta kertaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ikäeroja.... kirjoitti:

Onko teidän mielestänne typerää, että Thomas joka näyttää ehkä joltain n. 18-vuotiaalta, hengailee tuollaisten n. 14-vuotiaiden kanssa, kuten eilisessä jaksossa? Ei jotenkin sovi kaveripiiriin... Ehkä enemmän Adamin ikäinen..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu