Poikabändin nimi muuttui muotoon Indx, koska aikaisempi nimi oli jo käytössä. Nolo juttu.
http://www.ind-x.com/
Saisikohan vielä tyttöbändinkin nimen vaihdettua, sillä Jane niminen bändi on ollut olemassa jo vuodesta 1970!
http://www.audiodesign-digital.de/jane/jane-eng/Seiten/Start.htm
Ind-x muuttui muotoon Indx
6
1786
Vastaukset
- aada
kuulostivakin juuri siltä, että ne on olleet jo aikoja sitten olemassa!... Huonot nimet!
Nyttenhän poikien bändin nimi sanotaan "ind äks" kun se kirjoitetaa indx, eihän se ole indEx vaan indÄx! =(
Jane on ihan huono nimi myös! The Jane tai joku vastaava olis parempi...- koskine
Ei just nyt tuu mieleen enää huonompaa nimeä bändill e ku The Jane. Paitsi The Dark Simo Salminen Of Death tai Kukka-asetelmat of Death boys.
Huumorimies se asikainen ehdottomasti. - sanddu
mä on niiiiiin suuri indx fani, että mun mielestä se on hyvä nimi!! koska se on vetoova, ja sellanen sopiva nimi, otetaa vaikka huomioon jane sitä ei osaa kovin moni lausuu, mut kun indx lausutaan, se lausutaan aina oikein!!
- sanddu
koskine kirjoitti:
Ei just nyt tuu mieleen enää huonompaa nimeä bändill e ku The Jane. Paitsi The Dark Simo Salminen Of Death tai Kukka-asetelmat of Death boys.
Huumorimies se asikainen ehdottomasti.indx on minusta edelleen hyvä nimi..
- anssi
indx nimi on jo käytössä mutta se on vaan italialainen lusikka merkki.
- sanddu
ei ole toista indx bändiä vaan se on ind-x!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 192595
- 441281
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70937Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää138915- 45861
- 59827
- 42806
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44785Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164762Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis134725