Stubb - isänmaan puolesta,HEH HEEE

Mainostoimistolla on kiire luoda Stubbelolle uusi imago,
vakava naama on jo tullut hammasrivistön esteettiseksi esteeksi ja
nyt huorataan sitten kunnolla kun Stubille on tullut isänmaan hyvinvointi ja asiat
tärkeimmäksi.

...ja taas vaaleissa tyhmät hyväuskoiset äänestävät kokoomusta.
2097
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Joo, kuulin juuri Kurikasta, että siellä paikallislehdessä oli krjoitus, jossa annettiin tunnustusta Stubbille, että on sen kovin iloluontoisen esiintymisensä hoksannut jättää pois.
No, taktiikkaahan tuo on, valtiomiesmiesimagoa tosiaan luodaan nyt, kun kokoomuksella on hätä kädessä.
Varsin hampaattomia on muuten nämä puheet, kuinka äänestäjillä on hänen mukaansa valinta uuden EU-politiikan tia "vanhan suomettuneen sulkeutuneisuuden" välillä ..tjsp. (Keskustalle heitto).
Minä en ainakaan tiedä mistään tämmöisestä; yrittääkö joku katkoa letkuja Suomesta ulkomaailmaan?? Outoa pulinaa.

Äänestä

aivan samanlainen kuin skolessa ei digattu.
faija kiva kundI (Göran) gloddi ei.

Äänestä

Täällä näkyy Alexsanter Stubbin aika heiko isänmaallisuus.
https://www.youtube.com/watch?v=83EE-ypprZE

Tuo jätkä sanoi jo 1998 että Suomi on hävitettävä, ja kaikki muutkin Euroopan kansallisvaltiotion on hävitettävä.

Tilalle tulee vaan yksi hel-vetin suuri Euroopan Neuvostoliiton suurblokki, EU. Se korvaa kaikkien isänmaat, ja uskonnotkin, ikuisesti.

Saa-tanan epäluotettava kokoomuslainen mieshuorra on Stubb. Älkää vaan äänestäkö keväällä tuota hörökorvaa.

Äänestä
  • Wittu! Siinä on oikein superpoweridiootti tuo tsubb!

    Äänestä

  • Petollista ja tarkasti suunniteltua tulevaisuuden visiota Stubbi yrittää Suomen pään menoksi ja kehtaa puhua isänmaallisuudesta.YÖÄK! Mikä maanpetturi ja politiikan huora kansan pettäjä.

    Äänestä

  • Videolta kävi selkeästi ilmi miten AS halveksii kansallista nostalgiaa,
    haluaa EUsta yhden valtion ja tuhota itsenäiset maat-PETTURI.

    Kuvittelee peilin edessä olevansa uusi Aleksanteri Suuri.

    Äänestä

  • Näin Suomea johdatetaan harhaan, eikö se ole jo nähty, mitä hyvää EU:lla on ollut annettavaa??

    Moniko Kokoomusta äänestävä jakaa Stubbin linjan tässä asiassa? Antaa noin vähäisen arvon itsenäiselle Suomelle. Kun ministeri noin selkeästi puhuu suvereenia Suomea vastaan, tulee myös mieleen rikoslain maininnat “valtiopetoksen valmistelun” määritelmästä.

    Ei tuollaisesta hyvää seuraa, kattokaa video!!

    Ällöttävää touhua ja puhetta, ei arvosta Suomea yhtään!

    Äänestä

  • täynnä samanlaista_paskaa ei sieltä muuta löydy, Katainenkin velkaannutti toimillaan Suomen huippulukemiin "aikaisempi ennätys oli myös Kokoomuksen" ja sitten lähti karkuun tekojaan ulkomaille.

    Äänestä

  • Se on Kokoomus kirjoitti:

    täynnä samanlaista_paskaa ei sieltä muuta löydy, Katainenkin velkaannutti toimillaan Suomen huippulukemiin "aikaisempi ennätys oli myös Kokoomuksen" ja sitten lähti karkuun tekojaan ulkomaille.

    Suomi on velkaantunut sen takia, kun maailmanlaajuisen laman takia Suomen ulkomaankaupasta tulevat valuuttatulot hupenivat. Velkaa ottamalla on ylläpidetty hyvinvointiyhteiskunnan palveluja.

    Se onkin aika kummallista, kuinka paljon täältä löytyy noita tuollaisia kirjoittelijoita, joiden mielestä yhteiskunnan palvelut olisi pitänyt ajaa alas, jottei velkaa olisi tarvinnut ottaa?

    Tai sitten ne eivät vain ymmärrä, mistä kirjoittelevat.

    Äänestä

  • pipin pieni kirjoitti:

    Videolta kävi selkeästi ilmi miten AS halveksii kansallista nostalgiaa,
    haluaa EUsta yhden valtion ja tuhota itsenäiset maat-PETTURI.

    Kuvittelee peilin edessä olevansa uusi Aleksanteri Suuri.

    Hän on vaarallinen liskomies, joka on osa koneistoa.

    Äänestä

  • lipova liskomies kirjoitti:

    Hän on vaarallinen liskomies, joka on osa koneistoa.

    Ja sinä olet mielisairas

    Äänestä

  • suomalainen5 kirjoitti:

    Näin Suomea johdatetaan harhaan, eikö se ole jo nähty, mitä hyvää EU:lla on ollut annettavaa??

    Moniko Kokoomusta äänestävä jakaa Stubbin linjan tässä asiassa? Antaa noin vähäisen arvon itsenäiselle Suomelle. Kun ministeri noin selkeästi puhuu suvereenia Suomea vastaan, tulee myös mieleen rikoslain maininnat “valtiopetoksen valmistelun” määritelmästä.

    Ei tuollaisesta hyvää seuraa, kattokaa video!!

    Ällöttävää touhua ja puhetta, ei arvosta Suomea yhtään!

    Aivan - Amerikassa olisi vastaavasta touhusta arvio: HIGH TREASON.

    Äänestä

Video stubin EU valtio uhosta on poistettu,supo lienee asialla vai kokoomus.

Äänestä

Ikävää että Stubb kutsuu sukupuolinuetraalia avioliittolakia jo lähtökohtaisesti puoleellisesti ja valheellisti tasa-arvoiseksi avioliittolaiksi kuten suomen mediossa on tehty.

Tulee mieleen miten Ranskassakin tämä asia on viety läpi ilman mitää keskusteluista lain vaikutuksista lapsiin ja yhteiskuntaa.

Tästä ei hyvää seuraa isänmaalle! Nyt kananmunia heittämään pressanlinnan eteen
kaikille poliitikille jotka äänesti sukupuolineutraalia avioliittolakia tänne pilaamaan isänmaan perusarvoja, koska sukupuolineutraali avioliitolaki polkee juuri tasa-arvoa lapsilta, kirkkoon kuuluvilta, vanhuksilta ja heteroilta.

Äänestä

Onneksi minä en kuulu aloittajan mainitsemiin hyväuskoisiin

Kokoomus on aina ollut perseeestä ja pahenee vaan

Äänestä
  • Joo sinä kuulutkin niihin hyväuskoisiin hölmöihin, jotka äänestää Persuja. Ellet sitten ole jo muiden persu-rottien lailla hylännyt uppoavan laivan ja loikannut Sipilän kelkkaan.

    Äänestä

  • asddsfsdfdfsdf kirjoitti:

    Joo sinä kuulutkin niihin hyväuskoisiin hölmöihin, jotka äänestää Persuja. Ellet sitten ole jo muiden persu-rottien lailla hylännyt uppoavan laivan ja loikannut Sipilän kelkkaan.

    Niin,kuulun Kataisiin ja muihin kokoomuslaisiin kuten Virkkunen jotka jätti suomen
    selvitystilaan oman duunipaikkansa turvaamiseksi Eu,ssa

    Kannattaisi varmaan miettiä pikkaisen,ennenkuin alat analysoimaan mikä
    minä olen,mutta kykysi tuskin riittää siihen.

    Onneksi on itsepäisyysjuhlat,joilla muistetaan menetettyä itsenäisyyttä

    Äänestä

  • waler. kirjoitti:

    Niin,kuulun Kataisiin ja muihin kokoomuslaisiin kuten Virkkunen jotka jätti suomen
    selvitystilaan oman duunipaikkansa turvaamiseksi Eu,ssa

    Kannattaisi varmaan miettiä pikkaisen,ennenkuin alat analysoimaan mikä
    minä olen,mutta kykysi tuskin riittää siihen.

    Onneksi on itsepäisyysjuhlat,joilla muistetaan menetettyä itsenäisyyttä

    Suomi tuskin on selvitystilassa, jos kaksi luottolaitosta antaa sille AAA-luokituksen ja yksi laitos AA luokituksen. Yhden kaltaisesi nettikirjoittelijan antamat luokitusarviot voidaan siis jättää omaan arvoonsa.

    Ja suosituilla Virkkusella tai Kataisella ei olisi ollut mitään vaikeuksia jatkaa Suomen politiikassa, joten mistään oman duunipaikan turvaamisesta ei ole kyse.

    Soini karkasi kesken kauden europarlamentista ja nyt saman tempun tekee Juha Eerola. Jytkyn jälkeen Soini johdatti joukkonsa vastuuta pakoon oppositioon ja lahjoitti persujen äänet vasemmistoliitolle ja vihreille. Mutta ethän sinä persuänkyrä niistä pakoiluista mitään hiisku.

    Persujen vastuunpakoilupolitiikka on nyt tullut tiensä päähän, kun suosio laskee kuin lehmän häntä.

    Äänestä

Kokoomuslaisia selvästikin harmittaa, kun sossujen kanssa rimpuilleet 4 v. saamatta mitään aikaan. Ei persut tai keskusta yhtään sen parempaan olisi pystyneet. Otetaan vaan lisää lainaa, ettei tarvitse maksaa veroja niin paljon, ja kulutusjuhlat jatkuu. Tämä on sitä nykyajan politiikkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oksettavaa huoraamis kirjoitti:

Mainostoimistolla on kiire luoda Stubbelolle uusi imago,
vakava naama on jo tullut hammasrivistön esteettiseksi esteeksi ja
nyt huorataan sitten kunnolla kun Stubille on tullut isänmaan hyvinvointi ja asiat
tärkeimmäksi.

...ja taas vaaleissa tyhmät hyväuskoiset äänestävät kokoomusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu