Suomen lippu

Kävin koiran kanssa ulkona ja laskin parilla pihamaalla lipun puolitankoon Suomen itsenäisyyden kunniaksi. Kehoitan muidenkin toimimaan samoin. Muita vaihtoehtoja olisi laittaa tilalle Natsilippu tai EU-lippu.

Hyvää viimeistä Eurostoliittopäivää!
1152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Totuushan on se ettei itsenäisyyttä enää ole muuta kuin eu eliitin ja sen hallitseman median mukaan. Oma raha ja talouspolitiikka on annettu pois, samoin ulkopolitiikka, lainsäädäntö hivutetaan jatkuvasti kohti eeuuta. Pikkuhiljaa loppuakin päätäntävaltaa hivutetaan pois kaikenmaailman "vapaakauppasopimuksin" jne aivan samaan tyyliin kun oli Eu.n kanssa. Tämän kaiken suunnittelijat pitää ikään kuin "tansseja haudalla" valtamedian taputtaessa tahtia ja jättämällä olennaiset asiat kertomatta kansalle.

Äänestä
  • Oma raha, oma lainsäädäntö, oma armeija, suomalaiset yritykset..

    Mitä meillä näistä on?

    Äänestä

Minulla olisi punasinivalkoinen lippu. Pitäisiköhän tempaista se salkoon ikään kuin jo vähän etuajassa?

Äänestä

kaikissa eu maissa noin 80 prostia päätetään maan rajojen ulkopuolella eli eussa lukujen valossa meilläkin kuuluisi olla eu lippu salossa.

Äänestä

Tuo oli aloittajalta hyvä veto! Noin minäkin tekisin jos minulla olisi lipputanko! en ole kuitenkaan katsonut lipputankoa tarpeelliseksi, koska emäntäkin on niin uskollinen jotta isännän viiriä ei pihallamme tarvita!


Late Lapista. SSSS Ry!

Äänestä
  • Ja sinulta lapin Sömali ei kysytty mitään, sinun olekelusi homolassa ei meitä kiinnosta, eikä varsinkaan sinun "emäntäsi" Jussuf (se sama), katso vaan ettei se mene salaa lampaitaan nussuttelemaan nyt kun olette kerran naimisissakin.

    Äänestä

kaadoin jo lipputangon ja vein romu kauppaan.

Äänestä
  • hienoa, toimit raamatun oppien mukaan.

    Äänestä

sahan siitä vielä pyykki telineen kun salkoon vetää.

Äänestä

Tekisi minunkin mieleni käydä laittamassa lippu alemmas mutta
talossamme asuu kokoomusväkeä eikä siitä hyvä seuraisi,
siksi tyydyn levittämään sanaa, palautetaan itsenäisyys.

Itsenäisyyspuolueen suuri kummikeräys eduskuntavaaleihin 2015
Tule mukaan takaamaan suuri voitto koko Suomelle: lue lisää
Itsenäisyyspuoleen eduskuntavaaliohjelmaluonnos 2015

Itsenäisyyspuoleen eduskuntavaaliohjelmaluonnos 2015

Itsenäisyyspuolueen (IPU) eduskuntavaaliohjelmaluonnos 2015 on julkaistu. Ohjelmaluonnoksen tulostusystävällinen versio muotoiluineen täältä.

IPU kannattaa mm. kansanvallan lisäämistä. Tästä lähtökohdasta IPU toivoo palautetta ohjelmaluonnokseen sähköpostilla puoluesihteeri(a)ipu.fi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jiiikooo kirjoitti:

Kävin koiran kanssa ulkona ja laskin parilla pihamaalla lipun puolitankoon Suomen itsenäisyyden kunniaksi. Kehoitan muidenkin toimimaan samoin. Muita vaihtoehtoja olisi laittaa tilalle Natsilippu tai EU-lippu.

Hyvää viimeistä Eurostoliittopäivää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu