Fallujah=Kansanmurha

Se mitä Fallujahassa on tapahtunut on kansanmurha ja täyttää täydellisesti sen tunnusmerkit. Täydellinen Bosnian Srebrenitsan toisinto.
2259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

miksi?
miksi ei annettu niiden sunnitaistelijoiden pitää se kaupunki vaaleihin asti?
siellähän oli asiat hyvin sunnitaistelijoiden vallan aikana.

Äänestä

EI näytä USA:n pompottamaa YK:tai riistokapitalismin vaivaamaa EU:takiin hätkäyttävän vitunkarvan vertaa minkäänlaiset kansanmurhat missään.
Jo on SUURI SAATANA irti päässyt.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Helsinkiläinen kirjoitti:

Se mitä Fallujahassa on tapahtunut on kansanmurha ja täyttää täydellisesti sen tunnusmerkit. Täydellinen Bosnian Srebrenitsan toisinto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu