Kun vielä pari tuntia onnistun olemaan

soittamatta sulle, niin sitten on jo niin myöhä, että houkutus on paljon pienempi.
9240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jos saat huomenna tiedon että hän on kuollut ja mahdollisesti olisit voinut estää sen jos olisit soittanut, viivyttänyt häntä soitolla niin että kuolemaan johtanut tapahtuma ei olisi tapahtunut.

Elämä on valintoja täynnä.

Ehkä huono esimerkki, mutta en ymmärrä tahallaan jääräpäisyyttään viivytteleviä koska aika on rajallista kaikille.

Äänestä
  • Mut jos se ei tykkää siitä?

    Äänestä

  • soittaa polliisille kirjoitti:

    Mut jos se ei tykkää siitä?

    Sitten se lätkäsee sulle luurin korvaan. Jos fiksu on niin ei tee semmosta.

    Äänestä

Soita.

Äänestä

Parempi soittaa arkipäivänä niin ei pidä juoppona : )

Äänestä
  • parempi arkijuoppona?

    Äänestä

Maanantai aamuna klo 6:00 niin ei taatusti pidä juoppona eikä lehtimyyjänä..

Äänestä
  • soittaisi aamu kuudelta, niin kuulisi kuinka käheä ääneni on aina aamulla :)

    Äänestä

Eräälle jääräpäälle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jääräpää... kirjoitti:

soittamatta sulle, niin sitten on jo niin myöhä, että houkutus on paljon pienempi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu