Kirppismyyjät!

pihjapuh

Alkaako teitä hävettämään jos kukaan ei osta tuotteitanne? Minua ainakin alkaa.

Miten jotkut kehtaavat pitää torilla samaa ilmoitusta vuodenkin vaikka ketään ei kiinnosta? Minä ahdistun jo parista päivästä. Tuote pitäisi mennä tyyliin tunnissa.

5

220

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vain tavaraa

      Kylläpäs täällä käytetään uskonnollispohjaisia sanoja. Hävettää. Kehtaa. Ja ahdistus on joillakuilla ihan oikea, vuosikymmeniä kestävä sairaus, jota eivät aiheuta sellaiset pikkuseikat kuin meneekö joku tavara kaukaksi vai ei.

      Sinulla ei tarda olla ihan oikeita vaikeuksia elämässä. Myy jos myyt tai älä myy, miten vain, mutta ota rennosti.

      • pihjapuh

        Mitä sanoja sinä käyttäisit noiden tilalla?


    • nou hätä

      Kyllähän se ketuttaa,jos on persaukinen,mutta kun ei ole pakko saada heti myydyksi,niin antaa olla siellä,ei ne leipää ano,menee ,jos menee.

    • Nakke Nalkuttaja

      No ei kyllä ala! Parikin kuukautta ja joskus kauemminkin saa jotain tavaraa pitää myynnissä ennen kuin löytyy ostaja. Joskus jokin tavara menee heti kun uusin ilmoituksen ja se nousee uusien joukkoon.Enpä ole mitään tunnissa myynyt vaikka ilmoituksia on monesti likemmäs sata :) Ei kannata tuommoisesta häpeää kantaa...kyse on vain siitä että kohtaako kysyntä ja tarjonta, kaikessa kaupankäynnissä.

      • pihjapuh

        Eikö sinua hävetä? Minun mielestä pitäisi mennä viidessä minuutissa viiva tunnissa. Minua alkaa muuten hävettämään ja muutun suolapatsaaksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      71
      3515
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      15
      2664
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2247
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      11
      2233
    5. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      105
      2167
    6. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2131
    7. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      2063
    8. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1905
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      599
      1897
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      23
      1673
    Aihe