Kirppismyyjät!

pihjapuh

Alkaako teitä hävettämään jos kukaan ei osta tuotteitanne? Minua ainakin alkaa.

Miten jotkut kehtaavat pitää torilla samaa ilmoitusta vuodenkin vaikka ketään ei kiinnosta? Minä ahdistun jo parista päivästä. Tuote pitäisi mennä tyyliin tunnissa.

5

208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vain tavaraa

      Kylläpäs täällä käytetään uskonnollispohjaisia sanoja. Hävettää. Kehtaa. Ja ahdistus on joillakuilla ihan oikea, vuosikymmeniä kestävä sairaus, jota eivät aiheuta sellaiset pikkuseikat kuin meneekö joku tavara kaukaksi vai ei.

      Sinulla ei tarda olla ihan oikeita vaikeuksia elämässä. Myy jos myyt tai älä myy, miten vain, mutta ota rennosti.

      • pihjapuh

        Mitä sanoja sinä käyttäisit noiden tilalla?


    • nou hätä

      Kyllähän se ketuttaa,jos on persaukinen,mutta kun ei ole pakko saada heti myydyksi,niin antaa olla siellä,ei ne leipää ano,menee ,jos menee.

    • Nakke Nalkuttaja

      No ei kyllä ala! Parikin kuukautta ja joskus kauemminkin saa jotain tavaraa pitää myynnissä ennen kuin löytyy ostaja. Joskus jokin tavara menee heti kun uusin ilmoituksen ja se nousee uusien joukkoon.Enpä ole mitään tunnissa myynyt vaikka ilmoituksia on monesti likemmäs sata :) Ei kannata tuommoisesta häpeää kantaa...kyse on vain siitä että kohtaako kysyntä ja tarjonta, kaikessa kaupankäynnissä.

      • pihjapuh

        Eikö sinua hävetä? Minun mielestä pitäisi mennä viidessä minuutissa viiva tunnissa. Minua alkaa muuten hävettämään ja muutun suolapatsaaksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      31
      4014
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      44
      2721
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      42
      2695
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      8
      2435
    5. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2433
    6. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      314
      2243
    7. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1969
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      46
      1643
    9. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      48
      1632
    10. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      141
      1497
    Aihe