enkelipallojako taltioin?

enkelipallojako

Mitä olen tallentanut videolle mielestäsi?
mahtuisi myös henkimaailma. Jostain syystä olen aina ollut "tietoinen" sen olemassaolosta. Mutta en ole siitä mitään meteliä pitänyt vaan ennemmin ehkä piilotella sitä ajatusta. Ainoastaan sellaisten kanssa olen tästä puhunut jotka itsekin ovat avoimia ajatukselle.
En myöskään ole kovin uskonnollinen, vaan uskon siihen että usko antaa elämään voimavaroja. En siis myöskään kiellä mielessäni mitään uskontoa. Mutta nyt kun rakas pappani kuoli eilen oltuaan vakavasti sairas, kuvasin videon kun äitini ja mummoni lauloi virsiä virsikirjasta (hautajaisiin virsiä etsimme). Videolla näkyi valopalloja! Paljon valopalloja. Jotenkin mulle tuli tosi hyvä olo, hymyilin ja olin varma että ne liittyvät papan poismenoon. En tiedä miksi olin niin varma. Se tunne oli outo. Tunne oli niin voimakas että sydän alkoi takoa todella voimakkaasti. Tarkistin ettei ne olleet mitään heijastuksia tai vaikkapa pölyä joka leijaili(!). En usko, ne on jotain erilaista kuin ennen. Paikkakin on niin siisti ja pölytön etten jaksa uskoa että ne noin kuvassa näkyisi pölynä. Myöskään en keksi mitään tekniikkaan liittyvää syytä näille. Kuvasin myös toisen videon perään, tässä niitä ei näy ollenkaan vaikka olen samalla paikalla ja kamera täysin samassa paikassa -kuvattaessa mikään ei muutu.

Olen kelannut videon miljoonasti ja pysäytelly ja tutkinut näitä outoja "valopalloja" . Osaisitkohan auttaa?

Niitä on useita ja ne liikkuvat sikinsokin. Kuvattaessa ehkä kolme näkyy yhtaikaa kerrallaan. (?) Osa on isompia ja hitaampia, osa pieniä ja tosi nopeita. Osa pysähtyy hetkeksi, vaihtaa suuntaa tai kasvaa isommaksi. Osa "välkkyy" eli poistuu kuvasta ja ilmestyy sekunnin sisällä, huomaa hidastaessa. Osa on selkeästi pyöreitä -vahvat ääriviivat. Osa "haihtuvia" . Osasta jää vauhtiviivat. Väreinä on läpinäkyvää vaaleaa, mutta selkeästi erottuu kuvasta. Sinivihreää, violettia ehkä... täysin valkeaa.. sisällä on jotain kuvioita tai ehkä pisteitä. Ainakin yksi tosi selkeä pyöreä pallo joka valkoinen (?) Ja siinä vahvat reunat ja keskellä sinivihreä pikku ympyrä. Näitä "valoja" on koko videolla ja jatkuvasti menee kuvan ohitse. ????

Mitä olen tallentanut videolle mielestäsi?

2

188

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiva kun kiusaat

      Anteeksi vaan, mutta missä tämän videon voisi katsoa? (vai onko video vain mielikuvituksesi tuotetta?)

    • ei ole totta

      Ne ovat luultavasti polyhiukkasia joista heijastuu valoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      135
      1955
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      233
      914
    3. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      149
      900
    4. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      78
      853
    5. 64
      841
    6. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      36
      812
    7. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      105
      788
    8. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      747
    9. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      65
      671
    10. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      571
    Aihe