Onko Putinin lennosto alkanut oppia suunnistamaan paremmin, vai pakotteetko ovat syynä ilmatilaloukkauksien vähenemiseen Pohjolassa? Hyvä se on jos russakat pysyvät heille osoitetuilla väylillä.
Ilmatilaloukkaukset
Batler Britton
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei Ilmatilalla ole tunteita!
Homoseksuaali väittää, ettei ilmatilalla ole tunteita. Mutta kyllä nillä on. Riittävän monta rajanylistystä, provosoiva käytös, jatkuva härnääminen saa aikaan sen, että hävittäjät ovat herkästi ilmassa, mikä on ymmärettävää.
Pohjoismaiden olisi syytä vähän jäähdyttää tunteitaan ja jättää ne hävittäjät valmiuteen, eikä lähteä jokaisen läheltä-piti-tapauksen perään.
"H O M O":n mielestä Suomen ilmatilaa ei ole loukattu, sillä hänen mielestään ilmatilalla ei ole tunteita. Putinhan on samaa mieltä. Puolustelevat siis vieraan koneen lentämistä luvatta Suomen ilmatilassa. Mitään loukkausta ei kai ole heidän mielestään tapahtunut.
Lukija vetäköön asiasta omat johtopäätöksensä !
Näyttää roskasakille, mustanbeffan nuolijoille, että täältä pesee tarvittaessa..
Käyvätkö russakatkin pesulla?