Voiko liittyä Viron seurakuntaan?

Esitin tämän asiallisen kysymyksen jo aiemmin, mutta se on poistettu. Miksi?

Haluaisin liittyä Viron luterilaiseen seurakuntaan, koska siellä vielä on arkkipiispa järjissään ja avioliitto on miehen ja naisen välinen sopimus.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014120918913343_uu.sht

Hän ei taida olla ollenkaan ahne rahalle. Keskituloinen kuten Mäkinen ja naisiahan näillä riittää vaikka naama olisikin kuin petolinnun ruumiinosa. Näille elätille pitää lisää liksaa saada?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko mahdollista kirjoitti:

Esitin tämän asiallisen kysymyksen jo aiemmin, mutta se on poistettu. Miksi?

Haluaisin liittyä Viron luterilaiseen seurakuntaan, koska siellä vielä on arkkipiispa järjissään ja avioliitto on miehen ja naisen välinen sopimus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu