Media parjaa Kiinaa ja Venäjää

Avaat minkä tahansa läntisen median, lehti tai tv-asema sama meininki: Kiinan ja Venäjän sättiminen ja parjaaminen menossa. Jäljet johtavat monikansalliseen mainstreammediaan ja meirän nilkit painaa perässä.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tänään juttu Ecuadorista ja kiinalaisten kaivos-ja öljyhankkeista. Eipä mediaa ympäristö-ja ihmusoikeusjutut kiinnostaneet kun amerikkalaisyhtiöt toimivat samoilla seuduilla. Tässä esimerkki miten esim vihreät on saatu huijattua tällä länsipropagandalla.

Sitten juttu Kiinan kirjatehtaista 1 euron tuntipalkalla: samaa kaksinaamaisuutta. Niken jenkkitossuja valmistetaan jopa euron päiväpalkalla.

Äänestä

Kyllä ei parjata Kiinaa, ovat ahkeraa ja rehtiä porukkaa, toisin kun nuo rajantakaiset rosvot ja huijarit, eivät ymmärrä työnteosta tuon taivaallista, kaikki pitää saada huijaamalla.

Äänestä

Ne ei siedä sitä että Kiinasta on tulossa maailman voimakkain valtio. Ajatus on lännen "yli-ihmiselle" sietämätön. Sotaa tässä lietsotaan.

Äänestä

Syy on selvä:

Kiinasta ja Venäjästä tulee maailmavalta.

Kiina on peitonnut USAn ja taloudessa ja Venäjä USAn ja NATOn sotavoimillaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aivopesu trendi! kirjoitti:

Avaat minkä tahansa läntisen median, lehti tai tv-asema sama meininki: Kiinan ja Venäjän sättiminen ja parjaaminen menossa. Jäljet johtavat monikansalliseen mainstreammediaan ja meirän nilkit painaa perässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu