Kertokaa viisaammat.
Mikä olisi venäläisten parhaaksi?
haparanda
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hilpeä joukkoitsemurha.
Koska se venäjän pommittaminen oikein alkaa? Olenko varannut kokista ja sipsejä ihan turhaan? Olisi mukava katsella suorana lähetyksenä kun moskovasta tulisi sirisevää, radioaktiivista tuhkaa ja neukkuhuorien piikkarit palaisivat asfalttiin kiinni. Venäjä on parhaimmillaan massiivisen ydinpommituksen jälkeen.
Parasta, mitä venäläiset kuunaan voisivat tehdä, olisi maanlaajuinen vallankumous. En tarkoita sellaista vallankumousta jossa seisotaan punaisella torilla panderolit kädessä ak-47 ruokana, vaan sellaista jossa miljoona venäläistä valtaa kremlin ja tappaa jokaisen joka ikinä tulee vastaan niillä käytävillä. Valtaa jokaisen tukikohdan miljoonapäisenä joukkona ja tappaa kenraalikunnan viimeistä sikaniskaa myöten. Sen jälkeen valitut henkilöt ilmoittaa muulle maailmalle, että OK, venäjä on nyt puhdistettu saastasta, aletaanko neuvottelut? Olemme valmiita tulemaan mukaan nykyaikaiseen maailmaan.
Putininpitäisi lopettaa kaikki isfactuuri ja kaikki, Lukuun ottamatta armeijaa, ja palatsia. Pyytää lähes kaikki armeijan joukot luokseen parakeihin teltoihin lähelle linnaa. Paitsi jättää joitain armeijan etä pesäkkeitä luotto miehilleen, niin kuin sellainen satama jossa on ydinsukellus veneitä, tai kaupunki jossa on armeijan tehdas tai öljykentä. Muuten hänen pitää päästää Venäjä erämaaksi, jossa ihmiset pärjää niin kuin pärjää, ja jatkossa verot pitää kerätä niin että Puutin tulee armeijansa kanssa kaupunkiin ja tukistaa rahat alaisista, lisäksi tietoinen rajojen epäselviytyminen niin että Putin välissä menee verottamaan vahingossa myös lähi maita.
Demokratian sijasta valtion johtajan voi haastaa kaksintaisteluun ilman aseita, ja voittajasta tulee uusi Puuttini
Venäläiset ovat tottuneet tsaarin ajoista asti elämään diktatuurissa ja ns. kommunismin aikana diktaattorin titteli vain vaihtui, kansa maksoi eliitin sirkushuvit ja sama meno jatkuu edelleen.
Vaikea uskoa että venäjä koskaan muuttuu, elävät virtuaalimaailmassa, missä mikään ei ole totta, ei ihme että ovat meidän länsimaalaisten mielestä kieroon kasvaneita huijareita, muuten kun ei siellä pärjää.