Jotkut kristityt kumartavat jumalaansa ja ajattelevat näköis- veistetyn jumalankuvansa ääressä selityssanaansa tukien, että helvetin kituoppi on ikuista.
Tämä on ajallista tämä.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2014120918915248_ul.shtml
Raportti paljasti järkyttävät keinot - Näin CIA kidutti vankejaan
Keskiviikko 10.12.2014 klo 00.38
.. Pientä, pientä on tämä. Vaatimatonta, mitä näitten ikuiseen helvetin piinaoppiin uskovien usko on.
Tosin, raamattu ei puhu samasta herrasta. Vaan "helvetin tuli" on toinen kuolema, ikuinen osa, josta ei ole paluuta.
Myös Herra sanoi Eedenissä, wanhan aadamin lankeemuskertomuksen ääressä,
ettei tämä aadampoloinen syntisenä söisi elämänpuusta elääkseen ikuisesti.
Näin Hän Herrana ajoi ihmisen pois, ja laittoi Kerubit vartioimaan elämänpuulle johtavalle tielle.
Ettei luvattomasti mentäisi syömään ja näin elettäisi iankaikkisesti.
Jumala voi tapaa sielun, ihminen ruumiin, siksi pitää pelätä Herraa, joka voi hukuttaa ihmisen helvettiin, jossa on toinen kuolema.
Synnin tähden.
Ihminenkin kavahtaa tässä ajassa kidutusta ja pitää sitä luonnottomana.
Mutta, nämä jotkut kituopin kristityt eivät ajattaele selkeästi vaan puhuvat hulluja.
Ei Herra kiduta ketään, vieläpä ikuisen piinan ajatuksella. Ei.
Se ei ole muutakuin perinnäisoppeja, kirkkojen oppeja, että voisivat painostaa väkivallan uhalla.
Se väkivalta ja sen ajatus on pimeyden voimia itsessään.
Väkivalta, Univaje, Täydellinen eristäminen, Kovaotteinen nöyryytys, Perheiden uhkailu, Vesikidutus
Lukemattomia kertoja käytetystä vesikidutuksesta vuoti tietoja julkisuuteen jo vuosia sitten. Lukuisien penkkiin sidottujen vankien kasvoille asetettiin kangas, johon kaadettiin vettä. Yhdysvaltain presidentti Barack Obama kielsi hukkumisrefleksin aiheuttavan vesikidutuksen käytön vuonna 2008.
Lähteet: Committee Study of the Central Intelligence Agency's Detention and Interrogation Program -raportti, AFP, New York Times
KALLE JOKINEN
[email protected]
Kristillisyyden harjoittelua.
1
115
Vastaukset
- ke 10.12.2014
Ihmisoikeuksien päivä muistuttaa oikeuksien tärkeydestä.
Tänään 10.12.2014 vietetään kansainvälistä ihmisoikeuksien päivää.
Päivän tarkoituksena on muistuttaa ihmisoikeuksien kunnioittamisen tärkeydestä.
Ihmisoikeuksien yleismaailmallisuus tarkoittaa sitä, että ihmisoikeudet ovat yhteisiä maailman kaikille ihmisille ja voimassa kaikkialla samanlaisina.
YK:n yleiskokous julisti vuonna 1950 joulukuun 10.päivän ihmisoikeuksien päiväksi.
STT.
Näin. Ja Jumala julisti ihmisoikeuden päivän, ettei hän syntisenä eläisi iankaikkisesti.
Mutta, muotojumalisuus on julistanut rienaajan ihmisentulevaisuuden valhekuvan ikuisuuden. Kidutetaan loputtomasti syystä, että hän oli lähtenyt tieten Jumalan rakkauden suunnitelmista vek. ja eksytti sitten vielä ihmisen.
Ja tämän eksysyksen jälkeen ihmisen ikä on ehkä 70- vuotta tietoista ymmärryksen aikaa. Siitä tulisi mukamas helvettirangaistus päättymättömästi.
Sitten nämä muutamat uskonsankarit sitten tätä eksytystä jallaavat isien perinnäissääntöisesti jatkuvasti maailmalle. Siis rienaajan valheen perinnettä.
Ei. Ei ette te Herran oikeuksista pidä kiinni, jossa kadotetun osa on toinen kuolema.
Jos hän haluaa olla väärällä puolen.
Miettikääs tänä ihmisoikeuden päivänä sanomaanne!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3872338- 581701
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1721463Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi2781225- 87990
Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal67989Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.33953Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-120951Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks12906K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali8876