Kristinusko tekee lopullista kuolemaa, ja hyvä niin, mutta jollei jotain uutta ja omaa keksitä, islam perii maan, ja se on kauheinta mitä voi tapahtua.
https://www.facebook.com/groups/775732769150168/
Luodaan oma tai islam alistaa
2
121
Vastaukset
- Sandpiper
Mitä ihmeen uutta ja omaa? Tarkoitatko jotain uutta satuolentoa, johon uskoa? Vai parannella kristinuskoa, jollain uudella ja omalla? Mutta eihän Lähi-idästä tänne väkisin raahatussa uskonnossa ole meille suomalaisille mitään omaa!
Mites olisi tiede ja logiikka? Miksi pitäisi keksiä yhtään mitään mitä ei ole olemassa? - Uskonnot = harhaa
Joo uskonnot ovat yleisesti sellaista scheissea, jota on tarpeettoman paljon liikkeellä vielä nykypäivänä. Ei siis tarvitse väenväkisin keksiä yhtään lisää. Annetaan kristinuskon homehtua letkuissaan, ja pidetään radikaali-islamismi rajojemme ulkopuolella. Tämän doktriinin pitäisi kelvata jokaiselle tervejärkiselle ihmiselle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4282852Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys182404Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1372215- 1211890
Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2441593Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2061246Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1861230Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1511193Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel281178TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p201090