Heippa! Tiedän että tää viesti herättää monissa varmasti närää. Mutta mulla on buprenorfiinin kanssa ollut päihde ongelma bähintään viimeisen 3v aikana, minulla ei ole ongelmia muoden lääkkeiden kanssa.
Mulla olisi alkanut eileen päiväkatko mutta kokemuksesta tiedän että se ei olisi ongelmaani hoitanut. Siellä vaadittiin aktiivisuutta, ihmismassoijen seassa olemista esim. Vkl keilailua helsingin keskustassa, mihin en viekkareissa pysty. Lisäksi lääkeittä sieltä ei saannut mutta silti vaadittiin kl 09.00 paikalle saapumista. Tuli sellainen olo ettei ne ymmärrä mitä helvettii käy silloin läpi ja "rutiinit" tai elämän rytmit saa jäädä toisaLle silloin.
Olen vuos sitte onnistunut vierottautumaan panacodeilla ja lyricoilla koti oloissa (myöhemmin tapahtu repsahdus), ja nyt haluaisin tehdä nopeati saman ja päästä takaisiin normaaliin elämään. Joten mistä voin lääkeittä hakea ja onko tiedossa yksiyyistä lääkäriä joka saattaisi jonkun reseptin antaa?
vieroitus
aäkfkäa
1
176
Vastaukset
- Höp
Pyydä korvaushoitopolille lähete terkka lääkäriltä? Sielä käsittääkseeni käydään ottamassa lääkeannos valvotusti ja vaihdetaan kuulumiset, ei tarvitse olla väkijoukossa ja harrastaa. Annosta laskien sitten irti. Ja miksi herättäisi närää kun haluat irti riippuvuudesta, sehän on hyvä juttu :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli289170"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn253632Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi432194Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html931976Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on131852Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait121445Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.241288- 711177
Esko ja Martina viettävät joulua
Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen168836- 66804