Kiinteistön hinta 95 tuhatta.
Omat säästöt 13 tuhatta.
Työpaikka on(2000e/kk jää käteen)
ja puhtaat luottotiedot.
Mitä luulette?
Saanko lainan?
koditon
1
164
Vastaukset 1
- afsd
Omarahoitusosuutta tarvitset todennäköisesti noin 30-35 tuhatta. Siitä osan voi ehkä korvata jollain muulla virityksellä, kuten valtiontakauksella, mutta kiinteistö kelpaa vakuudeksi enintään 70 % arvosta.
Tulopuoli pitäisi riittää, mutta riippuu tietysti tilanteesta, työpaikan pysyvyydestä jne...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2831140Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "2651003Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49920- 105884
- 99819
- 73808
- 107679
- 64578
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2551Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh11488