Sano aamu tv haastattelussa että me olemme Suomalaisia ja meidän isis taistelijoita ei saa leimata,heitä pitää ymmärtää ja auttaa sopeutumaan takaisin. Tämä se antaa joulu mieltä kaikille.
Somali
Geggo1
969
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Suomen poliisi on mamutettu siitäkään ei ole turvaamaan Suomea noilta terroristeiltä. Että silleen.
JOKAINEN ISISTERRORISTI KUULUU KARKOITTAA JA HEIDÄN PERHEET PITÄÄ KARKOITTAA SAMALLA KONEELLA.
KUN NÄIN TOIMITAAN, JOKAINEN SOMALIPERHE KYTTÄÄ SILMÄ KOVANA, ETTEI NUORET LÄHDE ROSVOILEMAAN SALAA.
somali puhui järkevästi mutta jokainen ihmisoikeuksia loukannut pitää tuomita ottakoon sitten tuomionsa vaikka sovituksena tästä ei voi lipsua??
Täytyy olla mielisairas että on ylipäätään hakenut turvapaikkaa Suomesta. Nyt mielisairas haluaa takaisin taistelemaan kun on huomannut että Suomessa on niin tylsää ja mustaa päivälläkin. Kun ovat menneet takaisin sinne niin pysykäät siellä eli rajat kiinni.
Tyypillisiä suomalaisia nuoria miehiä isis- taistelijoiksi lähtevät ovat.
Tuossa iässä ei välttämättä paljoa ajatella asiota. Somaleilla Suomessa juurettomuus pahentaa asioita.
Muistakaa itse kukin nuoruuttanne. hölmöyksiä tulee tehtyä.
Rauhaa ja rakkautta kaikille !
Jos kerran juurettomuus vaivaa, niin sitten kannattaa muuttaa äkkiä takaisin kotimaahansa. Jos ottaa vielä kaveritkin mukaan, niin lentoliput järjestyy nopeasti.
no joo joko mennään yhdessä tai jahdataan toisiamme ja loppua ei tule ennenko toinen on henketön ja jokainen järkevä tietää kuka se hengetön on??
Kuula päähän isis taistelijalle. Ja jokainen vääränvärinen pitäs muutenkin saaha takasin kotimaahansa kuluttamasta meidän rahoja.
somalit on sikoja