Meille on kehittynyt vuosikymmenten saatossa, ja varsinkin viimeisten 10-15 vuoden aikana erilaisia "eliittiryhmiä", jotka pääasiassa kertovat tavikselle, siis "palkanmaksajilleen", kuinka kalliiksi "palkanmaksajat" oikein tulevat, ja kuinka tehotonta on "palkanmaksajien" toiminta. "Palkanmaksajat" vain nyökyttelevät ja kiristävät vyötään, maksavat kritisoijilleen lisää palkkaa ja säästävät säästämästä päästyään, jotta palkolliset lihoavat ja lisäävät koneistoa joka syyllistää "palkanmaksajia".
Selvennykseksi kysyjä että "palkanmaksajat" = veronmaksajat ja "eliittiryhmät" = virkamiehet, politikot, AY-pomot, EU;n laajuisesti.
Selvennykseksi kysyjä että "palkanmaksajat" = veronmaksajat ja "eliittiryhmät" = virkamiehet, politikot, AY-pomot, EU;n laajuisesti.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Eikä yksin suomalaisessa! Kuka on maksumiehenä mm. Ilmastokokouksien ja vastaavien turhien tapahtumien? Ei kai vaan veronmaksajat?
Totuus on se, ettei ole enää palkansaajia.
Oma kasvihuone, aurinkokennot, tuulimylly ja takkaleivinuuuni ovat todellisuutta.
As the old man says: "Never trust the government".