Olisi kiva tutustua muihin ihmisiin, jotka kärsivät sosiaalisten tilanteiden pelosta. Järjestää vaikka miitinki tai jotain. Uskoisin, että tapaamiset muiden ujojen kanssa voisivat helpottaa tilannetta. Löytyykö kohtalotovereita?
Vastaukset 4
- pärmurger
Oot julkassu tän mun syntymäpäivänä :) Asun Pohjois-Karjalassa, ja en nyt osaa sanoo pelkäänkö niin sosiaalisia tilanteita. Joskus ainakin pelkäsin ihan sairaalloisesti :d Ois kuitenkin kiva jutella, vaikken ookkaan varma onko "ujous" piilossa jossain syvällä mun roolin alla.
- 3+1
Tuolla on jo keskustelu aiheesta:
http://www.jannittaa.com/foorumi/viewtopic.php?f=3&t=40 - epätoivoinen
Itse olen mieshenkilö ja asustelen Pohjois-Karjalassa.Olen ujo ja kärsin vakavasta jännittämisestä ja sosiaalisten tilanteiden pelosta.Ja ongelmani haittaa jo elämääni ja tuntuu että en saa apua mistään muusta kuin lääkepurkista.Olen keski-ikäinen kunnollinen mutta ujous ja sosiaalisten tilanteiden pelko on ongelmana ja olisi kiva tavata kohtalotovereitani.
- Ehdotusta pukkaa
Perustakaa Pohjois-Karjalan Ujojen Klubi - sinne joku räväkämpi puheenjohtajaksi, että pääsette tutustumisen alkuun.
Pelatkaa vaikka jotain hauskoja seuralenkkejä - sellaisia ujoille sopivia! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.581811Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt241422- 991062
- 45810
- 87783
- 28591
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.20589- 31523
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?56518Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?
Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h30453