KIIRELLINEN! Etsitään tummaihoista...

Moniheli ry etsii:

"KIIRELLINEN! Etsitään tummaihoista reipasta ja laulutaitoista (musiikista innostunutta) noin 10-12-vuotiasta poikaa musiikkiprojektiin, joka toteutetaan turvallisesti ammattilaisten ohjauksessa. Lisätietoja antaa Semira Ben-Amor..."

https://www.facebook.com/Moniheli/posts/779446008792045

https://www.facebook.com/Moniheli
35335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

Raimo Lehto on kysynyt kommenteissa tiukan kysymyksen. Vastausta ei ole vielä tullut...

Äänestä
  • Toivotaan, että vastaus tulee pian. Mitenköhän se ihonvärin riittävä tummuus oikein mitataan?

    Äänestä

Tämä syrjii kyllä nyt valkoihoisia ja olisi nostettava syyte räsismistä..aatelkaapa jos etsittäisiin valkoihohoista niin jeti olis joku vinkumassa rasismista..

Äänestä

Nyt suomessa perustamaan tiernapoikia, oikeita murjaaneja saatavilla vaikka millä mitalla:D

Äänestä
  • juuri tiernamurjaania tuossa haetaankin.

    Äänestä

Tämä ilmeisesti tarkoittaa, että nyt on ihan luvallista etsiä vaikka töihin ihmisiä siten, että vain esim. valkoihoinen kelpaa?

Äänestä
  • Miten niin nyt on luvallista....
    Valkoihoinenhan on aina valkannut hakijoista valkoihoisen.

    Äänestä

  • Junes Lokka on rankempi versio Jussi Halla-ahosta!

    Äänestä

  • Jussi 2.0 kirjoitti:

    Junes Lokka on rankempi versio Jussi Halla-ahosta!

    Jos itellä on paha olla niin sitä kaivaa paskaa jokapuolelta ja sieltäkin missä sitä ei ole.

    Äänestä

KAUHEAA SYRJINTÄÄ JA RASISMIA!!!

Äänestä
  • Jos osaan tarvitaan vanha mummo niin ei siihen haeta eikä oteta nuorta tyttöä.
    Sama koskee muissakin jutuissa.

    Äänestä

  • vesipäille kirjoitti:

    Jos osaan tarvitaan vanha mummo niin ei siihen haeta eikä oteta nuorta tyttöä.
    Sama koskee muissakin jutuissa.

    Miten lapsellisia miehiä suomesta löytyykään. Pankaa hame päälle!

    Äänestä


  • Rasismia heh? kirjoitti:

    Miten lapsellisia miehiä suomesta löytyykään. Pankaa hame päälle!

    Eli kusipäähyysärin mielestä tämä on vain positiivista rasismia ja hieno asia? Miten olisikaan kusipäähyysäri pillastunut, jos ilmoituksessa olisi haettu vain vaaleaihoista?

    Äänestä


  • Kusipäähyysärille kirjoitti:

    Eli kusipäähyysärin mielestä tämä on vain positiivista rasismia ja hieno asia? Miten olisikaan kusipäähyysäri pillastunut, jos ilmoituksessa olisi haettu vain vaaleaihoista?

    Loka.

    Äänestä

Naapurin Reiska on helevetin tummahipiäinen. Liekköhän pesemättömyys syynä vai mikä lie. Hakis paikkaa, mutta kun ikä-rasismia tuppaa ja pitäiskös tämän tumman olla ihan neekinnahkainen?

Äänestä

"Etsitään tummaihoista reipasta ja laulutaitoista (musiikista innostunutta) noin 10-12-vuotiasta poikaa musiikkiprojektiin, joka toteutetaan turvallisesti ammattilaisten ohjauksessa."

Onkohan kyseessä joku suvaitsevaisuus-räppi?

Onkohan Paleface se "turvallisesti ohjaava ammattilainen"? Vai Steen, kaikkien poliisien ystävä?

Äänestä

Ihanasti tämä Moniheli ry laittanut vanhan ystävämme ARVOJOHTAJA TARJA HALOSEN etusivulleen profiilikuvansa keskiöön!

Ihanan vasemmistolaista!

https://www.facebook.com/Moniheli

Äänestä
  • Nyt vaan lompakkoa esiin ja maksamaan!

    Äänestä

  • sosialismi kirjoitti:

    Nyt vaan lompakkoa esiin ja maksamaan!

    Leijaili ihan demarintuoksu nenään...

    Äänestä

Uskomattoman piip

Äänestä

Ehkä se on Palefacen joululauluksi muutettu renkutus:
"Oi pieni Nikolas, soita taas se reefer-jazz"
Puhdasoppista räppiä jossa ei sanota edes n-sanaa.
Miksei sitten musiikkiprojektiin etsitä reipasta ja laulutaitoista (musiikista innostunutta) noin 10-12-vuotiasta reefer-poikaa?
Kyllä Santa Nikolas voi yhtä hyvin olla reeferi.

Äänestä

Nyt jäädään odottamaan, mihin tuo Lokan tekemä rikosilmo johtaa.

Äänestä
  • mihinkään.

    Äänestä

Käyköhän huomenna sensuuri kovalla kiireellä "siistimässä" tuon "hakuilmoituksen" pois intter nezistä, kun Monihelissä leviää tieto Junes Lokan tekemästä rikosilmosta...?

Äänestä
  • ole parempaa tekemistä?

    Äänestä

  • Eikö sillä raukalla kirjoitti:

    ole parempaa tekemistä?

    Onko rasismia vastustava Moniheli mielestäsi "raukka"?????!!!!!!

    STOP RASISM!!!!

    Äänestä

Hyi helvata saastaista somalia etsitään.... tehkää hyvä työ ja lähettäkää somalit takas Afrikkaan!!! Tai laittakaa somalit polttolaitokseen, nyt on talvi ja suomalaisten koteja pitää lämmittää. Kuivattakaa somaleiden ruumiit ensin, palaa paremmin.

Äänestä

Nyt kaikki suvaitsemaan!

Äänestä

Ikävä kyllä,määrätyt tahot haluavat tuhota Suomen niin sisältä kun ulkopuolelta.
Eikö suomenkansa huomaa,mihin tämä kaikki toiminta on johtamassa vieraiden
tunkeutuessa maahamme.Kyllä nousee karvat pystyyn,kun nykytoimintaa
seuraa.Tämä on pahempaa kun avoin sota.

Äänestä

No nyt sitten voi laittaa työnhakuilmoituksiin jotta haetaan vaaleaa työntekijää milloin mihinkiin projektiin.
Aikamoinen ilmoitus.

Äänestä
  • Tyypillinen vasemmistolainen ilmoitus. Täytyy vaan suvaita.

    Äänestä

millä tätä toimintaa rahoitetaan kun samaan aikaan suomalaisia kuolee/kituu leikkausjonoissa säästöjen takia??

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


KIIREELLINEN! kirjoitti:

Moniheli ry etsii:

"KIIRELLINEN! Etsitään tummaihoista reipasta ja laulutaitoista (musiikista innostunutta) noin 10-12-vuotiasta poikaa musiikkiprojektiin, joka toteutetaan turvallisesti ammattilaisten ohjauksessa. Lisätietoja antaa Semira Ben-Amor..."

https://www.facebook.com/Moniheli/posts/779446008792045

https://www.facebook.com/Moniheli

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu