että eusta on erottava, meillä ei ole varaa avustaa koko eurooppaa.
milloin sdp tajuaa
puolueenvaihto,
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
eivät ole sitä luokkaa että tajuavat ovat itse tämän hässäkän aiheuttaneet.
http://iitimo.puheenvuoro.uusisuomi.fi/181849-maailman-hauskin-vitsi-vai-rujoa-pilaa
smo Leikola nousi maailmanmaineeseen kerrottuaan vitsin, joka on valitettavasti täyttä totta. Kaskussaan hän ihmetteli, miten valtiot antavat pankkien kiristää itseään, vaikka niillä on armeijat ja pankissa on vain johtaja, neljä kassaneitiä ja siivooja.
Nyt alkaa rujo osuus: Suomen valtio on eurojäsenyytensä aikana maksanut yhteisistä veloistamme pelkkiä korkoja yksityisille pankeille 73 miljardia euroa. 73 000 miljoonaa!
_________________________________
Entä korkojen lisäksi, jsm, keskimäärin noin 800tuh, tullitulomenetykset noin 200 tuh,x 20 =20 miljr, siis koko Suomen velkamäärä, miten meillä on varaa ja haluja tähän?
kuka häviää, kuka hyötyy, kysykää sitä itseltänne nyt ennen vaaleja.
Mitä demarit hyötyy EU;sta, jos jotain niin kertokaa se.
Liisa Jaakonsaari kertoo mielellään Sinulle(kin), mitä hyötyä EU-jäsenyydestä hänelle henkilökohtaisesti on ollut. Toisaalta. Voi olla, että Liisa ei kerrokaan?