Lasse Lehtinen osoitti eilen, etteivät kaikki demarit ole aiemmasta käsityksestäni poiketen bolsevistisia maanpettureita. Niin hienosti ja kunnioittavasti Lehtinen esitteli presidentti Risto Rytin Suurin Suomalainen -dokumetissa eilen.
Lehtinen käytti viläpä termiä vapaussota ja puhui muutenkin kunnioittavasti valkoisista, joiden puolella myös Ryti (totta kai) oli.
Nyt vain ihmiset äänestämään, jotta saadaan suurimmaksi suomalaiseksi henkilö, jolla on muitakin ansioita kuin napatanssikerhon jäsenyys.
Lehtinen käytti viläpä termiä vapaussota ja puhui muutenkin kunnioittavasti valkoisista, joiden puolella myös Ryti (totta kai) oli.
Nyt vain ihmiset äänestämään, jotta saadaan suurimmaksi suomalaiseksi henkilö, jolla on muitakin ansioita kuin napatanssikerhon jäsenyys.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ja samalla koko Suurin Suomalainen kisan!!
Mitä merkittävää Halonen on tehnyt, ei mitään. Ilman Rytiä ja mannerheimia ei halosta oltasi pantu tähän maailmaan, eikä sinua paskanpuhujaa olisi, toisaalta se olisi ollut kyllä hyvä juttu
Mites se Lasse nyt silleen? Kukapa Lassen osti hommaan? Ei kai vaan ole käynyt huonosti rahojen kanssa, että sen takia piti ryhtyä moiseen.
Mökin kiinteistövero maksamatta?
Olipa siinä muuten hieno dokumentti ja kunnianosoitus Rytille.
Todellisuudessa Ryti oli selkärangaton natsien hännystelijä, jonka ainoa päämäärä oli Suomen ja suomalaisten myyminen natsi-saksan vihollisten tykinruoaksi.
Halveksin natsien kätyreitä, Risto Rytiä ja Mannerheimia.
Juu, ei ole Lasse Lehtinen bolsevikkien kätyri. Sen sijaan hän on ollut mm. tupakkateollisuuden agentti. Transatlanttista yhteyttä on vahvistanut niin ikään Valittujen Palojen sponssaama Haluatko miljonääriksi -kisa.
Mies joka tietoisesti myy oman maansa kansalaisille sairautta saaden kuolemankaupustelustaan hyvän hinnan. Mies jota Valittujen Palojen CIA-yhteydet eivät hämmennä.
Oikein sopiva mies markkinoimaan tätä Rytiä?