Venäjä on rikkaimman kuuden joukossa 2014 !!!

Että silleen !!!
460
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Bruttokansantuote per asukas 2013:

1. Qatar 98814 USD/asukas
6. USA 53431
24. Suomi 35617
58. Venäjä 17884

Aika hyvinhän Venäjä pärjää :)
Ainakin jos vertaa tähän vuoteen, nythän Venäjän talous on syöksykierteessä.

Äänestä

http://yle.fi/uutiset/venajan_ruplan_alamaki_jatkuu/7693660

”Venäjän ruplan alamäki jatkuu”

”Venäjän ruplan kurssi on jatkanut laskuaan keskiviikkoaamuna. Kurssi putosi välittömästi 4 prosenttia suhteessa dollariin markkinoiden avauduttua Moskovassa.”

”Ruplan kurssi on pudonnut rajusti tällä viikolla ja se on menettänyt arvostaan yli 15 prosenttia tämän viikon aikana. Tämän vuoden aikana rupla on menettänyt arvostaan jo yli puolet.”

Äänestä
  • Miten paljon tämä lisää maatuskojen määrää Suomessa, nyt on vanhoilla nestoreillakin meinaan mahdollisuus päivittää.

    Äänestä

Otit aamu vodkaryypyn sitten.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Opiskelkaa näitä kirjoitti:

Että silleen !!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu