Kruuna/klaava

Kumpi puoli kolikossa on kruuna ja kumpi on klaava?
4275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Klaava on vissiin se numeropuoli.. :)

Äänestä

on kolikon heitossa arvaamani vaihtoehto, joka jää maata vasten. Siis tuntuu vaihtelevan ikävästi. Selkeää syytä en ole keksinyt.

Äänestä
  • kruunupuoli on kruunu ja klaavapuoli on klaava ja mielipuoli on mieli jne...

    Äänestä

  • poronen kirjoitti:

    kruunupuoli on kruunu ja klaavapuoli on klaava ja mielipuoli on mieli jne...

    tiedät? Mulla taas on empiiristä kokemusta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Häh? kirjoitti:

Kumpi puoli kolikossa on kruuna ja kumpi on klaava?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu