Vainoharhaisuus ja skeptisyys

hulluuden partaalla

Netistä kopioitua:

"Jokaisessa ”Joulukalterisatu 1 -12” kirjoituksessa viitataan ja vihjaillaan xxxxxxxxx.com keskustelufoorumin ylläpitäjän elämään liittyviin asioihin ja perheenjäseniin, joko suoraan tai epäsuorasti. Kukaan toinen ihminen ei tiedä kirjoittaa tuollaisia asioita, vain Xxxxx Xxxxxxxx tietää koska on vainonnut kyseisen keskustelufoorumin ylläpitäjää vuosikausia tehtaillen hänestä kymmeniä kanteluja, valituksia ja rikosilmoituksia joista löytyy nuo samat asiat kuin hänen kirjoittamista ”Joulukalterisatu 1 -12” kirjoituksista."


Mielenterveyden järkkyminen jo lapsuudessa, johtaa usein täysin hallitsemattomaan psykoottiseen olotilaan aikuisiällä, jos potilas elää aikuiseksi saakka. Hoitamaton psykoosi voi edetä myös skitsofreniaksi.

Vaadin että suomen kielen sanakirjasta poistetaan "kaksisuuntainen mielialahäiriö", "skitsofrenia" ja "psykoosi". Sillä nuo termit viittaavat suoraan ylläpitäjään ja hänen perheensä edesmenneisiin jäseniin.

Ihmisiä on myös kiellettävä käyttämästä sanoja: "insesti", "pedofilia" ja "lapsen seksuaalinen hyväksikäyttö". Sillä nuo sanat ja termit viittaavat suoraan ylläpitäjään ja hänen perheeseensä. Mainitut asiat palauttavat ylläpitäjän mieleen lukuisia epämiellyttäviä muistoja.

Lisäksi kaikki muut netin keskustelufoorumit tulee kieltää, sillä mielenterveydeltään normaalien ihmisten moderoimat keskustelufoorumit viittaavat suoraan ylläpitäjän järkkyneeseen mielenterveyteen ja loukkaavat siten ylläpitäjää.

3

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitä ihmeen

      "perheenjäseniä" tuo ylläpitäjä oikein tarkoittaakaan?
      Eihän sillä ole ollutkaan mitään perhettä ikinä missään?

    • Jos otetaan nyt

      huomioon et joku ylläpitäjä purkaa koko epäonnistuneen elämänsä omille kotisivuilleen netissä, miten ihmeesä hän voi kirjoittaa noin:

      " Kukaan toinen ihminen ei tiedä kirjoittaa tuollaisia asioita, vain Xxxxx Xxxxxxxx tietää koska on vainonnut kyseisen keskustelufoorumin ylläpitäjää vuosikausia"

      Jos ylläpitäjä kertoo ite olleensa hyväksikäytetty alkoholisti- ja huumeperheen lapsi ja saavansa ainoat aikuisikänsä kiksit siitä et yrittää tuputtaa spermaansa jollekin järjestellö, ei kai sillä voi olla kaikki himassa?

    • Jos musta kijotetaan

      netiin jotain mä meen poliisile. Lisäks mä hakkaan aina muutaman naisen ja lähetän mun mälliä postiin jos mua haukutaan. Mun kootisivuila julkastaan aivan mitä tahhansa kooska mä julkasen mitä milloinki huvittaa. JIIIIIHHHHAAAA!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 96
      1589
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1394
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1317
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1208
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      53
      1196
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      955
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      817
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      761
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      754
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      725
    Aihe