Jos Suomi olisi persuvaltio, niin

Täällä elettäisiin yhä edelleen maakuopissa ja valuuttana olisi oravannahat.
Muita kuin täysin "rotupuhtaita" valkoisia ihmisiä ei täällä olisi. Vain Ruotsista tuoduissa valokuvissa korkeintaan.
Naiset eivät saisi käydä töissä, vaan olisivat "kotona" nuotion ja nyrkin välissä, vähintäin 15 kakaran kanssa.
Ja oma isä aurinkoisemme, Timo Soini johtaisi maatamme diktaattorimaisesti omasta hallintopalatsistaan käsin.
1786
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

No eipä sen näköjään tarvitse olla kovinkaan iso vika päässä, kun se aiheuttaa tuollaistakin.
Osasitkos ihan itse tänne kirjoittaa, vai saitko apua hoitohenkilökunnalta tai toimintaterapeutilta?
Vai avustiko ehkä toinen hoidokki?

Äänestä

Todellakin. Jos siis persu-ideologia olisi vaivannut esi-isiämme, avaajan kauhuskenaario olisi täyttä totta.
Kaikkeen uuteen ja vieraaseen kauhealla vihalla suhtautuvat persut, ovat nykyäänkin Suomen hyvinvoinnin pahin uhka.

Äänestä

jatkoa...

Soinin valitsemat kapot pitäisivät persualamaiset kurissa ja nuhteessa. Kuolemanrangaistus olisi tavanomainen rangaistus isommista rikkeistä, kuten pakollisen puoluemaksun maksamatta jättämisestä Soinisäätiölle.

Äänestä

Persuvaltiossa loistaisi kirjaroviot. Marxilainen kirjallisuus kiellettynä poltettaisiin julkisesti ja sen ympärillä pikkupersut viettäisivät peijaisia. Kaikenlainen vasemmistolaisuus olisi kielletty mutta persufyyrereiden johtamat ammattiliitot sallittuja. Myötäpoolina ideolgista puhtautta valvoisivat aseistetut suojeluskuntajoukot.

Äänestä

Persuvaltiossa ihmiset olisivat jakautuneet kahteen luokkaan. Omistavaan ja orja luokkaan. Orjaluokan kansalaiset tekisivät 12h/vrk ja 7pv/vko pakkotyötä ruokapalkalla, joka olisi sitä mitä omistavalta luokalta jäisi "biojätteitä".
Kaikenlainen orjaluokan yhdistystoiminta olisi myös lailla kiellettyä.

Äänestä
  • Diktatuurisissa kommarimaissa tilanne oli ihan vastaava: Yltäkylläisyydessä elävä puolue-eliitti ja kurjuudessa elävä kansa. Lisänä oli kansan kurissapitäminen valheilla ja pelolla.
    Kun se sitten lopulta kaatui ja koko roska paljastui, tyhjenivät mm. vankileirien saaristokin. Ja rajavartijatkin lopettivat omien viattomien kansalaisten murhaamisen ja ampumisen.

    Äänestä

  • evp tups kirjoitti:

    Diktatuurisissa kommarimaissa tilanne oli ihan vastaava: Yltäkylläisyydessä elävä puolue-eliitti ja kurjuudessa elävä kansa. Lisänä oli kansan kurissapitäminen valheilla ja pelolla.
    Kun se sitten lopulta kaatui ja koko roska paljastui, tyhjenivät mm. vankileirien saaristokin. Ja rajavartijatkin lopettivat omien viattomien kansalaisten murhaamisen ja ampumisen.

    Oikeistovaltioiden diktatuureissa varmaan sitten annettiin työläisille varma ja ihana työpaikka, jossa oli ihanaa työskennellä ?????

    "evp tups" olisi varmaan yhtä ihana kansanvapauttaja kuin oikeistolaisen Britannian kouluttama ja syvästi oikeistolainen Idi Amin, Francisco Franco tai moni muu oikeistolainen hirmuhallitsija.

    Äänestä

  • oikeiston murhanhimo kirjoitti:

    Oikeistovaltioiden diktatuureissa varmaan sitten annettiin työläisille varma ja ihana työpaikka, jossa oli ihanaa työskennellä ?????

    "evp tups" olisi varmaan yhtä ihana kansanvapauttaja kuin oikeistolaisen Britannian kouluttama ja syvästi oikeistolainen Idi Amin, Francisco Franco tai moni muu oikeistolainen hirmuhallitsija.

    Jaahas. En ole kommunistisen diktatuurin kannattaja - Sinun mielestäsi ihailen Idi Aminia tai Francoa? On Sinulla ainakin ajatukset hyvin pienessä kehässä.
    Etkö ymmärrä tai halua ymmärtää, että kommunistisen diktatuurin - tai kaiken diktatuurin - vaihtoehto on demokratia ja vapaus?
    Onko pelon ja kurjuuden vaihtoehto mielestäsi pelko? Onko Berliinin muurilla ampumisen vaihtoehto Niilin krokotiileille syöttäminen?
    Kovin on merkillinen tuo Sinun maailmankatsomus!

    Äänestä

Koulussa opetettaisiin vain Soini-sutkauksia ja kieroilun aakkosia.

Äänestä

Avausten taso on näköjään persutasolla.

Äänestä

Persuvaltio ei vaan tule koskaan onneksemme onnistumaan, sillä Suomessa on järkevää porukkaa ja näinollen vasemmistopuolueet taas nousussa ja äärioikeistopuolueille (KOK PS) takapakkia prosenttikaupalla.
Oikea näyttää olevan siis suunta.

http://www.hs.fi/kotimaa/a1418795230173
.

Äänestä

Persunaurajan tulevaisuudenhuipennusta ei kukaan halua.
Eli natsismin ja suvaitsemattomuuden persuvaltiota.... Ja wohl min Soini fuhrer

Äänestä

Persuvalta on näin duunarin näkökulmasta todella pelottava ajatus.

Äänestä

Jos Suomi olisi leninistivaltio maassa oli nälänhätä

NÄLKÄ JOULUNA

MUISTATTEKO MIKÄ ON SOOME PLOKK?
Lenismissä nähtiin nälkää kuin pohjois-Koreassa nykyisin

MYÖS JOULUNA LENINISMISSÄ ON NÄLKÄ, sankariksi nousi K-kaupan Väiski, joka
häiritsi Kremlin leninistejä niin, että he suunnitteleivat metalliverkon Faradayn häkin rakentamista Suomen ja Viron välille K-kaupan Väiskin näkemisen estämiseksi

LENINISTIPROPAGANDAN TÄRKEIN TEHTÄVÄ ON ESTÄÄ KASVOT, MYÖS VIHOLLISTEN KASVOT, KOSKA NE MERKITSIVÄT INHIMILLISYYTTÄ, Tampereen yliopiston kommunistitiedekunnan tiedotusoppien mukaan

K-kaupan Väiskin kasvoja ei saanut näkyä, puolalaisen Lech Walesan kasvoja ei tuntenut kukaan Venäjällä ja kun Mauno Koivisto yritti puhua venäjäksi sanomansa, Leninistien kanava Moskovassa
pani tulkin molottamaan päälle venäjää ja näytti mitä sattuu kuvia. Gorba oli tietenkin kauhistus
hänet oli pakko näyttää kun hän oli kompuolueen pääsihteeri ja inhosi marxismi-leninismiä

Tallinnan kerrostalomassojen katolla oli antenneja jotka suunnattiin pohjoiseen
jotta ne näkivät Espoon lähetysmaston

Lähetysmastoa ei haluttu Keski-Suomeen vaan Espooseen
koska
se silloin näkyi Tallinnassa

ja virolaiset saivat lohdutusta, että heitä ei oltu unohdettu kommunismin ikeen alle leninismiin

Mutta ei aivan

lähetyksen seuraamsista varten tarvittiin kynä ja SOOMI PLOKK, suomalaispalikka,
jota myytiin mustassa pörsissä avoimesti ja joka juotettiin televisioon

Kynää tarvittiin, koska tallinnalaiset istuivat myöhään (kello oli tunnin edessä Suomea) tv:n ääressä kopioiden Suomen ohjelmatietoja ja levittäen aamulla niitä
kavereille

Kremlin leninistit olivat huolissaan Suomen television vaikutuksesta ja lähetyksiä häirittiin ja suunnitelmana oli metalliverkon Faradayn häkin rakentaminen Suomen ja Viron väliin


K-kaupan Väiskin Väinö Purjeen kotletit olivat haluttua kuvaa
nälkää näkevässä leninistidiktatuurissa
http://toidutare.ee/lihatoidud/hakkliha/10ABC/
Väiski kotletid

Äänestä

persuvalta
Nehän julistaisivat välittömästi sodan naapurimaiden persuja vastaan, koska kaikki ulkomaalaiset ovat saastaisia alirotuja.

Äänestä

Täällä olisi kuitenkin riittämiin joulupukkeja. Joulun aikaan tuli uutisointia, että monet aaton palkatut joulupukit ovat perussuomalaisten kannattajia. Hyvä hommahan se muutenkin on ja töitä täytyy painaa vaan kerran vuodessa. Isäntäväet pitävät ruuassa ja juomassa ja tilikin sujautetaan kouraan useimmiten pimeästi. Baaritkin nykyään auki aattona.

https://www.youtube.com/watch?v=lPkauVh7J_Y

No, tämä joulunajan kevennyksenä. Vitsillä vaan vaikka uutinen oli tosi.

Äänestä

Hyvä vitsi. Persupuolue on pelkkä vitsi.
Sosiaaliturvan varassa elävät persut vaativat sotun poistamista!!!!!!!!!!!??????

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Faktaa pukkaa kirjoitti:

Täällä elettäisiin yhä edelleen maakuopissa ja valuuttana olisi oravannahat.
Muita kuin täysin "rotupuhtaita" valkoisia ihmisiä ei täällä olisi. Vain Ruotsista tuoduissa valokuvissa korkeintaan.
Naiset eivät saisi käydä töissä, vaan olisivat "kotona" nuotion ja nyrkin välissä, vähintäin 15 kakaran kanssa.
Ja oma isä aurinkoisemme, Timo Soini johtaisi maatamme diktaattorimaisesti omasta hallintopalatsistaan käsin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu