ajattelunvirta, miettiminen ja pohtiminen. Siitä alkoi myös mielenterveyden horhajtelu. Aivan, kuin olisi syönyt liikaa rauhoittavia... Siitä kohdasta, kun tajusi että meitä on kustanaamalle ja pahasti, flippaasin salaliittoteorioihin, koska tajusin, että maailma ei ole sellainen jota meille lapsesta asti opetetaan !
Kannabiksesta se alkoi.
aimikä?
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Muuten sama mutta flippasin ekaa kertaa salaliittoteorioihin, kun tajusin että kannabiksestakin meille valehdellaan. Nettiaktivismia aloin harrastamaan, kun tutustuin paljon myöhemmin kunnolla salaliittoihin ja siihen että niistä sallitaan puhe. No viimeisessä olin väärässä, kun tarpeeksi syvältä kaivaa.
Mielenterveyteni on ollut rikki jo ennen kannabista, joskin eri tavalla.
Liika tieto sekoittaa pään, siksi kannattaa opetella käyttämään muutakin kuin päätään pohdinnoissaan. Riko ego tarpeeksi monta kertaa psykedeelein ja opettele tajuamaan, että Kaikki On Yhtä kaiken kanssa, myös sinun pieni mielesi.
Jollekin ei siunaantunut kolmas silmä aukeamaan loppuun asti. Jää kirjaimia lukematta ja vastaus on sen mukainen.
Psykedeeliset päihteet ovat kiellettyjä meiltä, koska niiden kanssa voi kokea Pleromaa ja se taas rikkoisi paljastuessaan nykyiset valtiorakenteet.
Putkeen polttaessa et huomaa tuota jälkijumia, mutta tulee psykoosi helposti kun lopettaa kuukaudenkin savuttelun jälkeen. Olen menettänyt työn jo kannabiksen vuoksi, mutta siitä voin syyttää vain yhteiskuntaa ja omaa päihdeongelmaani.
Milloin ymmärsit ai:n?