Mua ainakin ärsyttäis jos mä olisin tunnettu henkilönä joka on show-mies. Mun mielestä show-mies on sellanen kaljupäinen irstas ukko joka juontaa aikuisviihdettä esittävissä elokuvateattereissa viininpunainen röyhelöpuku päällä aina seuraavan elokuvan. Se niinku siinä pulttiboississa se taikuri, viikset ja kaikki.
Mielummin voitaisiinkin puhua show-miehen sijaan broadway-miehestä. Brodway-mies on viimeistä silausta myöten tyylikäs ilmestys joka kaataa lyylejä pelkällä ajatuksella.
Show-mies
mööd
1
582
Vastaukset
- Gnud Möller
Anteeksi vain, mutta silmissäsi taitaa ola vikaa. Pulttibois-ohjelman taikuri, eli Señor Granada ei todellakaan ole mikään kalju!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1313099- 2232971
En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.791926Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va771559Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2391427- 481148
- 991041
- 114972
- 58968
- 11880