Pelkureita, pelkureita ja pelkureita!!!!!!!!!!!!
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1418955976613.html
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1418955976613.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Tuo ei kerro miehistä, vaan kertoo fanaattisesta, perinteisestä uskonnosta joka on vielä raaempi kuin Suomalaisten kristinuskonto.
No kokoa siskot ja menkää tappamaan ne. Mitä täällä ruikutat?
On kai armeija käytynä. .? Miksi ei? Nyt asia omaan hoitoon, mitä sitä miehille, surkeille vätyksille parkumaan.
Faktahan se on että miehet on reilusti väkivaltaisempia. Jos maailmassa olisi vain naisia (ja lisääntyminen mahdollistettaisiin jotenkin) niin olisimme niin lähellä utopiaa kuin voi olla.
Jos maailmassa olisi vain naisia, olisi ihmiskunta jäänyt kehityksessä apinan tasolle. Väkivaltaa kyllä olisi riittävästi, kun vahvemmat pedot saalistaisivat väkivallattomia naisapinoita.
Väkivallaton maailma on pelkkää epärealistista nihilismiä, unelmaa. Kyllä naiset riitelisivät keskenäänkin. Vaaralliset petoeläimet jahtaisivat, tappaisivat, söisivät väkivallattomia naisia, lapsia. Vaarallisia petoeläimiä olisi moninkertaisesti enemmän kuin nykyään.
Väkivalta on osa luontoa, tasa-arvoa ei luonnossa ole olemassakaan.
Feminismi on saanut monet ihmiset sekaisin, heikentänyt tämänkin sukupolven ihmiset. Luonnossakin suurimmassa osassa eläinlajeja on urosten maskuliinisuus/äijämäisyys vaadittu ominaisuus, naaraat kieltäytyvät lisääntymästä naisellisten urosten kanssa. Tämä on nähtävissä useimmissa dokumenteissakin eläimistä kun katsotaan alkavaa pariutumisvaihetta missä naaraat katselevat sopivaa urosta lisääntymistä varten. Uros ei saa olla naarasta heikompi.
Aivan paskaa urosta heikonpi ja täällä ei mulkkuja kaivata hah, hah !!!!!!!
Sinä pikkulapsi et osaa edes kirjoittaa selvästi.
Riippuu eläinlajista. Monessa eläinlajissa toki urokset tappelevat toisia uroksia vastaan, niistä parhaimmat urokset pääsevät lisääntymään. Mutta sitten on sellaisiakin eläinlajeja esim. rukoilijasirkka missä uros ei joudu tappelemaan toisen uroksen kanssa, vaan naaras testaa urosta tekemällä lyhyen testin minkä uroksen pitää läpäistä moitteettomasti päästäkseen lisääntymään.
Naisvaltaiset työpaikat ovat sinulle Utopiaa.
Nooh,,, mieltymyksethän ovat suhteellisia.
Mutta siis ihan aikuisten oikeasti: Katsotaans mitkä ovat naisten miehistä erilliset saavutukset naisten vapautumisen jälkeen. Vittumonoloogeja, Femen, Pussy Riot ja tissien julkinen läpsyttely eri tekosyiden varjolla.
Sen verta feministeillä on kuitenkin älyä etteivät ole koskaan kokeilleet perustaa täysfeminististä siirtolaa, vaan tyytyvät leikkimään miesten luomien yhteiskuntien suojissa. Naisten Utopia-kommuunissa mahtaisikin haista virtsa enemmän kuin navetassa.
Ei voi kuin, nauraa !!!!!!! Pelkuri kyrvä:n runkkaaja HAH, HAH !!!!!!
Naiset ovat osaltaan vastuussa maailman väkivallasta suosimalla väkivaltaisia miehiä. Kiltit ja kunnolliset miehet eivät kiinnosta, pitää olla rikollisainesta oleva nyrkkisankari, jotta on jännää.
http://takkirauta.blogspot.fi/2012/08/vankilabandarit-ja-naisten.html
JOka kolmas nainen joutuu jossakin vaiheessa elämäänsä väkivallan uhriksi. Eikö se ole jo rasismia, että naisia leikellään ja viedään kyky nauttia ym. Pakotetaan vaikka miten. Täytyyy vain ihmetellä miten näitä rasisteja jotkin naiset vielä kannattaa.
Onko nainen rotu? Rasismi = rotusyrjintä
Ja sata prosenttia miehistä joutuu väkivallan uhreiksi elämänsä aikana. Tasa-arvoon on siis vielä matkaa.
Vai tuollaisia kutsut äijiksi... No on sullakin maku...
Uusi
Päättäjille tiedoksi, että tulevaisuudessa tuo turvapaikanhakijoiden määrä tulee vain kasvamaan - miettikääpä siis valmiiksi kantaväestön verotuksen tiukentamiset ja palveluiden karsimiset tulijoiden elättämiseksi.
Aniharva turvapaikanhakijoista saa turvapaikkastatuksen - suurin osa saa oleskeluluvan toissijaisen suojelun perusteella itsensä sekasortoiseen tilaan saattaneista muslimimaista sekä Venäjältä. Ja tulijoita todellakin tulee riittämään...
Päättäjillemme tiedoksi myös, että olette sitoutuneet Suomen kansan etuja ajamaan, ette koko maailman sosiaalitoimistoksi!
Melkoista yleistämistä! Näinhän feminismi toimiikin, haetaan uhriviitta naisille sieltä
missä naisia kohdellan kaltoin ja miehille saadaan paha maine kun näytetään maailmalta tällaista tällaista ei tietenkään saisi tapahtua ainakaan suomalaisten miesten mielestä, en ole täysin vakuuttunut siitä että suomalaiset naiset toivoisivat
että tällaista ei tapahtiusi maailmalla koska näin saadaan se uhriviitta ilman omaa
kärsimystä ja se on tärkeä osa naisen valtaa siinä missä seksuaalinen valtakin.
Miksei nainen ota luotia miehen vuoksi? Jos lapset on jo synnytetty mies on arvokkaampi, koska osaa kasvattaa lapset sekä tuo työllään resursseja kasvatukseen. Ei ole järkeä pelastaa naista.
Äh, never mind, luulin, että tämä oli se säie, missä mies otti naisen puolesta luodin.
Minähän en suomalaisten ämmien vuoksi nahkaani vaaranna
Opettele arabiaa ja mene julistamaan sanomaasi sinne, missä sitä kipeimmin tarvitaan.
Olen keski-ikäinen mies, mutta kuitenkin äänestin kolmissa edellisissä eduskuntavaaleissa naisehdokasta. Se siitä sovinismista. Telaketjufeministit haluaa vaan jyrätä meidät.