Niitty vitukka

ateisti

Kiitti vaan vitusti tästäkin päivästä...vittu!

5

3648

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pero

      Niin ketähän kiität, "ateisti"? Taidat kuulua niihin muka-ateisteihin, jotka tarvitsevat "Jumalan" syntipukiksi. Kun asiat menevät pieleen, aina voi syyttää "Jumalaa", eipä tarvitse itse ottaa vastuuta omista mokailuistaan. Te ns. ateistit olette kyllä säälittävää porukkaa. Kuulutte kirkkoonkin varmuuden vuoksi, kirkkohan opettaa että kun pää on kasteltu ja sitten maksaa kirkollisveronsa, niin olet millainen rikollinen hyvänsä, kyllä taivaan portit aukeavat kuollessa. Samaahan jo katolinen kirkko aikoinaan opetti: "kun raha kirstuun kilahtaa niin sielu taivaaseen vilahtaa".

      Ja tuo v...u. Pää juuttunut äidin jalkoväliin ja sieltä huudat naama punaisena v....a. Olet varmaan niitä joilla joka toinen sana on v...u. Äitiäsikö mainostat, onko hänellä tapana olla aina koivet levällään? Vai siskosi vai kenties mummosi? Mitä jos kirjoittaisit joka päivä sata kertaa paperille v...u niin ei tarvitsisi enää puhuessa sitä käyttää.

      Ja huomasin kyllä, että tuo typerä viesti oli kirjoitettu yli kaksi vuotta sitten, mutta tekipähän mieli kommentoida, älyttömyys kun aina suututtaa.

    • RukoilenHeilleTuskaa

      nyt vittu hiljaa saatanan mätälöyhkä. minä olen tärkeä ihminen.

    • NauraaKuollakseen

      Jes paskaaivo kanerva saa hiilihangon perseeseensä jes

    • Iltiksessäonrankkaa

      Lopeta kiroilu, ole hyvä. Tuo on rumaa.

    • Anonyymi

      Joko iltalehtiporukkaa on teurastettu, harmi jos ei.

    Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      35
      9253
    2. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      29
      3760
    3. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      74
      2361
    4. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      110
      2229
    5. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      18
      1896
    6. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      14
      1558
    7. Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää

      Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.
      Maailman menoa
      29
      1374
    8. Kuinka kauan vielä

      jaksetaan vastustaa toisiamme?
      Ikävä
      71
      1237
    9. Esko ja Martina viettävät joulua

      Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen
      Kotimaiset julkkisjuorut
      171
      988
    10. Millaisia odotuksia ensi vuodelle?

      Itse odotan parempaa taloudellista tasapainoa ja sen aion myös saavuttaa, kun onhan se vain minusta kiinni.
      Sinkut
      161
      879
    Aihe