Sellasen paikalla rakennetun haluan. Valutyöt tehdään keväällä. Betonin on kuivuttava 3 kk ettei kosteusongelma haittaamaan talon rakenteita.
Tilavan talon rakentaminen avaimet käteen periaatteella maksaa pelkästään vesikattovaiheeseen 100.000€. Tuohan on vasta kolmannes talon koko hinnasta.
Niinpä saan asua vuokrayksiössäni Korsossa edelleen jos olen siivosti ja maksan vuokran ajallaan.
Ison komean talon rakentaminen
haave linna
1
113
Vastaukset 1
- haavelinna_
Onhan niitä taloja saatavana halvemmallakin. Näin paikalle rahdatut valmistalot avaimet käteen toimituksella. Lotto tai muu rahapelivoitto on kuitenkin yhtä epäreaalista kuin kuussa käyminen omin avuin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1411324
- 731223
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun105986Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka50925- 78822
- 45791
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la40788- 67663
- 113634
- 70567