Karkkilan markkinoilla ei Jouluna yleensä ole vaalitelttoja näkynyt.Ei myös tänäkään Jouluna koska poliittinen Joulurauha!Vaan oli joku raahannut asuntovaununsa ja jakoi ilmaista kaffeeta yrittäjän kustannuksella!Ei minkäänlaisia tapoja!Persut on moukkia.
Vastaukset 5
- joulumummo
Ei niin mitään tapoja.
- Vode 666
Jaa, jaettiinhan siellä ilmaista soppaakin, kas kun siitä ei älämölöä.... Jos joku "yrittäjä" menee ilmaisesta kaffeesta nurin, niin siittä vaan. Vai ahneusko taas kyseessä???
- Taskurapu
Tietääkseni soppa meni sotaveteraaneille ja ressujen puolesta,ei poliitikkojen?
- Sesama
Taskurapu kirjoitti:
Tietääkseni soppa meni sotaveteraaneille ja ressujen puolesta,ei poliitikkojen?
Joo soppahan maksoi rahat veteraaneille
- varma tieto
Soppa-annos maksoi vitosen ja santsata sai. Tuotto meni Karkkilalaisille veteraaneille. Oikein oli hyvää ja toivotaan että samat kokkaajat tulevat joulumarkkinoille myös vuoden päästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1152403Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???371453Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha641995- 106983
- 71962
- 97878
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76700- 70696
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31686