Karkkilan markkinoilla ei Jouluna yleensä ole vaalitelttoja näkynyt.Ei myös tänäkään Jouluna koska poliittinen Joulurauha!Vaan oli joku raahannut asuntovaununsa ja jakoi ilmaista kaffeeta yrittäjän kustannuksella!Ei minkäänlaisia tapoja!Persut on moukkia.
Joulurauhaa!
5
233
Vastaukset
- joulumummo
Ei niin mitään tapoja.
- Vode 666
Jaa, jaettiinhan siellä ilmaista soppaakin, kas kun siitä ei älämölöä.... Jos joku "yrittäjä" menee ilmaisesta kaffeesta nurin, niin siittä vaan. Vai ahneusko taas kyseessä???
- Taskurapu
Tietääkseni soppa meni sotaveteraaneille ja ressujen puolesta,ei poliitikkojen?
- Sesama
Taskurapu kirjoitti:
Tietääkseni soppa meni sotaveteraaneille ja ressujen puolesta,ei poliitikkojen?
Joo soppahan maksoi rahat veteraaneille
- varma tieto
Soppa-annos maksoi vitosen ja santsata sai. Tuotto meni Karkkilalaisille veteraaneille. Oikein oli hyvää ja toivotaan että samat kokkaajat tulevat joulumarkkinoille myös vuoden päästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs541698- 161544
- 1741386
- 821383
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli3021306- 201255
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti98975Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä61958Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää33923- 347845