ex-SAK:n lakimiehelle hommia

Nyt olisi tasavallan presidentin aika käyttää vaikutusvaltaansa ja lopettaA AKT:n laiton lakko. Koko kansan presideentille ei tuon luulisi olevan vaikeakaan homma. Vai olisiko niin, että Haloskalle on mieluista, että työläiset lakkoilevat?
162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kun valtakuntaa uhkaa katastrofi mitättömästä asiasta, kellään ei ole rahkeita, feissiä antamaan periksi. Kyllä vaatisi Tarjan väliintuloa. Niin Kekkonenkin teki (veturimieslakko).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eXTRA kirjoitti:

Nyt olisi tasavallan presidentin aika käyttää vaikutusvaltaansa ja lopettaA AKT:n laiton lakko. Koko kansan presideentille ei tuon luulisi olevan vaikeakaan homma. Vai olisiko niin, että Haloskalle on mieluista, että työläiset lakkoilevat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu