Tunisian vaalit meni hienosti!!!!

KTS (Ei kirj.)

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aaroninparta

      Hienosti joo , 88 v ukko ilmeisesti voitti.

      • Oli sit äkts kilistelemässä laseja kun sen lössi egyptissä voitti tuo muslimi veljeskunta


    • Deronda

      Tunisia onkin arabivaltioista monella tapaa maltillisin. Edes etnistä puhdistusta juutalaisia vastaan ei ole viety loppuun asti. Djerbassa sallitaan kahden juutalaisen kylän elää kuten ennenkin.

      Miksi nyt nostat esille Tunisia arabikevään helmenä? Olet kaiken aikaa hihkunut onnesta, kun olemme saaneet seurata mitä mielipuolisimpia teurastuksia näissä maissa. Olet myös tuonut esille, että sama pitäisi aloittaa Israelissa. Olet ollut huolissasi siitä, että Israel jää jälkeen tästä "kehityksestä".

      Väkivallan ihannointisi tuot esille ohessa toisessa kirjeessäsi, kun kerrot Pakistanin esimerkin pohjalta, miten koko islam taistelee terrorismia vastaan. Myös Tunisiassa ääriislamistit ovat pyrkineet valtaan. Ihanteidesi mukaisti vaatisit myös Tunisiaan joukkoteloituksia.

      Seuraavaksi joudut taas kerran kääntämään takkia. Katson kellosta aikaa kuinka kauan siihen menee.

      • KTS (Ei kirj.)

        Ei vaan teijän lössihän se on ollut innostunut mitä useammin on teloituksia. Teijän lössille se on itseisarvo.
        Ajattelin vain tulla puolitiehen vastaan.


      • Deronda
        KTS (Ei kirj.) kirjoitti:

        Ei vaan teijän lössihän se on ollut innostunut mitä useammin on teloituksia. Teijän lössille se on itseisarvo.
        Ajattelin vain tulla puolitiehen vastaan.

        Aika meni siis 10 minuuttia.

        Et kykene käyttäytymään kuin aikuisen ihmisen tapaan ja ottamaan mitään vastuuta sanomisistasi. Ensinnäkään ei ole olemassa mitään meijän lössiä. Se on vain sinun mielikuvituksessasi. Et sinäkään edusta puhtaasti mitään ajatussuuntaa, vaan poimit joka puolelta eri ajatuksenhippuje tukemaan rasismiasi. Välillä olet uskovainen, välillä punikki ja välillä kelpaa natsismikin kunhan ne vaan tukee rasismia. Nyt sitten väität tosissasi, että et ole koskaan ollut tukemassa arabimaiden tapahtumia. Jokainen voi vapaasti lukea kirjoituksiasi parin vuoden takaa.


      • 9+15

    • eihyvääpäivää.....

      Hyi saatanavittu mitä paskaa, tällä palstalla ei mikään muutu. Mitä vittua Tunisian vaaleilla on juutalaisuuden kanssa?

      MITÄ VITTUA TUNISIAN VAALEILLA ON JUUUUUTALAAAAAISUUUUDEN KANSSA??????????????????

      Mikä vittu teitä antisemitistipellejä oikein vaivaa? Hankkikaa vittu elämä, voi vittu miten säälittäviä apinoita.

    • daipadaipaa
    • Fuck islam.

      Kaiken kaikkiaan arabikevät on mennyt upeasti, satoja tuhansia kuolleilta muslimeja.
      HYVÄ!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      28
      2577
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      127
      2263
    3. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      111
      1941
    4. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      128
      1926
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      12
      1653
    6. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      146
      1220
    7. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1095
    8. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      26
      1085
    9. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      89
      1051
    10. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      36
      999
    Aihe