GORBATSOV on ILMESTYSKIRJAN PETO

666 luku on GORBATSOV ROOMALAISILLA KIRJAINTEN NUMEROARVOILLA LASKETTUNA

Kohta Gorba painaa nappia ja maailma RÄJÄHTÄÄ !
252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sanoin 90-luvulla. Kiva kun joku muukin on samaa mieltä.
T. KorpatSof

Äänestä

666 the number of the beast... Tavalaan gorbatsov ajoi Venäjän tilaan, missä se nyt on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


GORPA=ILM PETO kirjoitti:

666 luku on GORBATSOV ROOMALAISILLA KIRJAINTEN NUMEROARVOILLA LASKETTUNA

Kohta Gorba painaa nappia ja maailma RÄJÄHTÄÄ !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu