Päivystystarve:
Klo 10.00 torstaina Nummelassa ei aikoja, Karkkilassa olisi ollut
Klo 8.00 perjantaina (meni takaisinsoittojärjestelmään) Nummelassa ei aikoja, Karkkilassa olisi ollut
Klo 8.00 maanantaina (meni takaisinsoittojärjestelmään) Nummelassa ei aikoja, jotenkin vaikeasti Vihdistä sai ajan
Ei-päivystystarve:
Klo 13.30 maanantaina asiakas soittaa ja pääsee HETI (klo 14.00) haluamalleen poliklinikalle
Miksi päivällä peruttuja aikoja ei anneta päivystyspotilaille vaan käsketään soittaa seuraavana aamuna klo 8.00 uudestaan? Klo 8.00 linjat ovat aina tukossa.
Hammashuollon ajanvaraus
3
235
Vastaukset
- Tietoa on
Kävitkö särkypäivystyksessä Kunnallisessa, eli karviaisessa. Kyllä pääsee heti päivystykseen ja sieltä saa palvelusetelin yksityiselle. Voi valikoida mihin yksityiselle haluat, kunhan käyt ensin siellä SÄRKYPÄIVYSTYKSESSÄ.
- ap.
Minä soitin kunnalliseen eli Karviaisen hammaslääkäripäivystykseen kuten tuolla Karviaisen sivuilla ohjeistetaan.
Palveluseteleistä tiedän, että niitä annetaan yksityiselle juurihoidon jatkohoitoa varten, kunhan on ensiavun saanut kunnallisessa hammaslääkärissä.
Kysymys oli etuhampaan syvästä lohkeamasta, joka alkoi jo tuntua ja olisi varmaankin joulun useampana pyhäpäivänä pahentunut. Ainut syy että lopulta sain päivystysajan oli se että Vihdissä oli yksi päivystysaika, mutta ei sekään heti suosiolla herunut.
Ei ole muuta ohjetta puhelimessa saanut ajanvaraajilta kuin että soittaa seuraavana aamuna heti kahdeksalta. Siltikin ajat ovat jo menneet vaikka alkaa soittelemaan ennen kahdeksaa.
- dsagf435sdgg
Joskus sain hammas aikoja taisi olla 4 kuukauden viiveellä.Piti 2 eri reikää paikata, saivat ne paikattua 2 eri kerralla jossa siis 4 kuukautta väliä. On kooridnoitua toimintaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos4496483Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http1753854Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1052498Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit251979Moraaliköyhä S-ryhmä
S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko1261345Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?751285- 671124
- 631085
Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te771029- 44993