Monoa kuskeille ja kaikille jotka lakia nyt rikkoo !! Ainut rikkuri on kuski joka ei aja !! kuskit jotka ajaa tekevät hyvää työtä !! Loparit vakio kuskeille ja maahanmuuttajat heti kuoulutukseen ja sitten aloitetaan työt uudestaan ! Samoin muillekkin laittomille tukijoille loppatili HETI !! tulijoita on eikä toi järkeä kaipaa kun ajaa vaan pieni viikon kurssi ab kortin lisäksi ja työhön ,HELPPO DUUNI
TYÖNANTAJA EI NEUVOTTELE :))
EI ARMOA ! LAITON LAKKO
5545
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ja unohdin viel sanoa että HAISTA VITTU, tommonen juntti sinänsä tuskin sitäkään saa haistaa.
Stadissa syntynyt ,ja erittäin vit..mainen mies olen kyllä pannut Filipiineillä,Thaimaassa,ja kokenut Vietnamin nami nani tytöt,Heh Heh Heeee..Ja Kiinan matka kiinostaa arvaat kai miksi ? siitä on iloa kun kun kaksi tyttöä lämmittä mollemmin puolin sängyssä ? heh heh,paikalliset Bussikuskit on kyllä revaruts" eli peeaa mutta ala ajamaan riksaa ? heh heh heee mä oon ajanut paljon riksoilla (BUSSIKUSKI) heh heh HÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ.Sinä Punikki saat peräpukamat kun et polje ? Heh,EI KUN LOPPUTILI SINULLEKIN, HÄH HÄH HÄÄÄÄÄ !!
No siksi kun Parvela ei ole oppinut 20 vuoden aikana kuin kaksi sanaa , en neuvottele. Neuvottelee ainoastaan pakon edessä.
linja auton kuljettakurssi kestää todellakin pitempään kuin "viikon" ja sinne ei kyllä kaikki suinkaan pääse,vaaditaan melkoinen kokemus ajohommista ja on toki muitakin vaatimuksia kurssille pääsyyn.minun hakiessani hakijoita oli vajaa 200 ja 12 hyväksyttiin.Töihin ei linjaauto hommiin juurikaan pääse kuin kurssin kautta!
täällä savossa kuskit ovat itsestään huolta pitäviä kaikin puolin,etelän kuskiresupekoista en tiedä?
Harvalla ammatikunnalla on niin suuri vastuu ihmishengistä näin huonoilla työolosuhteilla ja palkalla
Bussikuskeja on tullut jo tallinnasta jotka ajavat ainakin oulussa.
Samoin haanpään vuoroja on korvattu ruotsalaisilla autoilla.