406 nyk-nyk-nyk-nyk nykii

Terve kanssapösistit! 2000 vm. 406 diesel-Pösö alkoi nykimään pari vkoa sitten, välillä meni muutama pv ettei mitään tänään taas alkoi nykimään,

Onko polttoainejärjestelmä jäässä vai suodatin vaihdon tarpeessa, pa-suodatin kyllä vaihdettiin kesällä ja sen jälkeen ajettu hieman yli 5000 tkm?
270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jaa miten diisseli voi nykiä? Joko se käy tai ei, onkos noissakin ilmamäärä mittari paskaa? Onkos nää nyky riisselit tehty bensa versioista?

Äänestä
  • Kyllä se vaan nykii, varsinkin silloin kun kone lämpenee. Kylmänä ja lämpimänä tyhjäkäynnillä käy hyvinkin tasaisesti mutta ajossa lämpimänä nykii ja kovasti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pöööööööööööö kirjoitti:

Terve kanssapösistit! 2000 vm. 406 diesel-Pösö alkoi nykimään pari vkoa sitten, välillä meni muutama pv ettei mitään tänään taas alkoi nykimään,

Onko polttoainejärjestelmä jäässä vai suodatin vaihdon tarpeessa, pa-suodatin kyllä vaihdettiin kesällä ja sen jälkeen ajettu hieman yli 5000 tkm?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu