Kauniita unia sinulle kaipuuni kohde, mies

Ei voi kun tyhmänä ikävöidä, kun ei muutakaan voi. Jospa edes näkisin sinusta taas unta. Täältä en sinua ole löytänyt, ei auta kuin odotella tosielämää reilu viikko. Kun kaikki tuntuu niin kovin vaikealta, enkä sinun tunteistasi tiedä mitään. Ja haluatko niitä minulle kertoakaan tai onko niitä edes olemassa muualla kuin minun mielikuvituksessani. Kovin meillä on mennyt ajatukset kuitenkin samoja latuja - voisin ajatella että tästä ajattelet samoin kuin minä: haluaisit, mutta tuntuu että ei voi.
6255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Nimistä ja kaupungerista on hyötyä kun vakavissaan etsii.

Äänestä
  • Kauniisti ap. kirjoitti jollekulle.

    Äänestä

Muuten tekstisi natsaa hyvin mutta mistä päättelit että nähtäis viikon päästä? Nähtäispä vain. Mä kaipaan sua. Hullu oon.

Äänestä
  • Ei edes nähdä viikon päästä, mutta on mahdollisuus olla taas yhteyksissä. Ei täällä palstalla ole mahdollisuutta muuhun kuin sen ikävän purkamiseen, olen todennut. Vaikka mitä kirjaimia, nimiä ja kaupunkeja heittelee, niin ei natsaa :( m.o.t.

    Äänestä

  • Ap. kirjoitti:

    Ei edes nähdä viikon päästä, mutta on mahdollisuus olla taas yhteyksissä. Ei täällä palstalla ole mahdollisuutta muuhun kuin sen ikävän purkamiseen, olen todennut. Vaikka mitä kirjaimia, nimiä ja kaupunkeja heittelee, niin ei natsaa :( m.o.t.

    Ap. jatkaa: jos nähdä haluat, niin siihen keksin kymmeniä syitä, oikeita ja keksittyjä. Aika voi olla kortilla, mutta jos oikeasti tahtoa on nähdä, niin se aikakin siihen löytyy, uskon minä. Ensimmäinen syy voisi olla se, että tulisit tekemään tupatarkastuksen työpaikalleni/ sinunkin työmaallesi. T(n)

    Äänestä

Olet taas yöllä myöhään ajatuksissani...Toivon kädet ristissä että oltaisiin samoilla aallonpituuksilla asioiden suhteen. Mutta uskaltaako näitä asioita ottaa esiin? Minkä osan minusta tahdot, se on sinun. Mitään et ole rikkomassa minun asioideni suhteen. Toisaalta minulla ei ole kiire näiden asioiden kanssa, toisaalta pakahdun omiin tunteisiini. Enkä halua ja uskalla ryöpsäyttää niitä sinun niskaasi, kun en tiedä onko tässä aluillaan mitään, koskaan. KauniiTA unia sinulle mies, ikävä sinuA.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ikävääN kirjoitti:

Ei voi kun tyhmänä ikävöidä, kun ei muutakaan voi. Jospa edes näkisin sinusta taas unta. Täältä en sinua ole löytänyt, ei auta kuin odotella tosielämää reilu viikko. Kun kaikki tuntuu niin kovin vaikealta, enkä sinun tunteistasi tiedä mitään. Ja haluatko niitä minulle kertoakaan tai onko niitä edes olemassa muualla kuin minun mielikuvituksessani. Kovin meillä on mennyt ajatukset kuitenkin samoja latuja - voisin ajatella että tästä ajattelet samoin kuin minä: haluaisit, mutta tuntuu että ei voi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu