Moi,
kävi sitten tämmöinen ylläri. Vuokralainen pisti asunnon palasiksi, sotki seinät, tuhos lattian ja hajotti keittiön kaapit. Ainoastaan pesuhuone jäi kuntoon, kai unohti että se on se kaikkein kallein mutta kuitenkin.
Vuokrasopimusta oli rikottu niin räikeästi ja monelta osin että pystyin purkamaan sen ja heittämään heidät pihalle mutta mitä seuraavaksi? Vuokrarästejä on noin kuukauden vuokran verran jotka luulen saavani sossusta mutta toi asunnon remontointi tulee maksamaan semi paljon kuitenkin. Jos jolloin on tästä hommasta kokemusta niin olisi kiva kuulla lisää asiasta.
vuokra-asunto palasiksi
7
305
Vastaukset
- vuokralordi
Käräjille pitää melkein mennä, mutta jos vuokrat pyörii sossun kautta niin jäät melko varmasti maksumieheksi. Itse en vuokraa kuin luottotiedot omaaville niin pienentää riskiä huomattavasti ja silloin on paremmat mahkut saada ulosotonkauta omiaan pois.
- Vuokrakeisari
Tein rikosilmoituksen eilen kun luin hieman lakipykäliä ja totesin että paras mennä tätä kautta. Kiitos kommentistasi
- Sosiaalidemokratiaa!
Vuokrakeisari kirjoitti:
Tein rikosilmoituksen eilen kun luin hieman lakipykäliä ja totesin että paras mennä tätä kautta. Kiitos kommentistasi
Aika surullista tää touhu! Ja sossu maksaa, käräjillä häviät vuokralaiselle tai vuokralainen on varaton, asunnon omistaja ei saa mitään.
Tähän Suomi(kin) on ajautunut jatkuvan hyysäilyn tuloksena ihmisen ei tarvi ottaa MITÄÄN vastuuta itsestään tai omista toimistaan! - Työtön luuseri
Sosiaalidemokratiaa! kirjoitti:
Aika surullista tää touhu! Ja sossu maksaa, käräjillä häviät vuokralaiselle tai vuokralainen on varaton, asunnon omistaja ei saa mitään.
Tähän Suomi(kin) on ajautunut jatkuvan hyysäilyn tuloksena ihmisen ei tarvi ottaa MITÄÄN vastuuta itsestään tai omista toimistaan!Ha ha se on ihan oikein teille sikaporvareille! Mitäs olette niin ahneita kusipäitä!!
- Kunnia ken sen ansaitsee
Työtön luuseri kirjoitti:
Ha ha se on ihan oikein teille sikaporvareille! Mitäs olette niin ahneita kusipäitä!!
Mikä v.tun kommentti tämä on? Toivottavasti elät katkerana koko elämäsi rastatukkakommari. Muiden omaisuutta on syytä kunnioittaa
- ismia
Itsekö aiheutit tuon kaiken, vai toivoisit niin jollekin käyvän? Outo kysymyksen asettelu, vailla realismia.
- kysymys vain
mikäs tässä niin outoa ja epärealistista oli? Ja peukutitko ihan itse itseäsi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 20914410
Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m172148Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?381783Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes941176- 1171133
- 221080
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30862Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t80688Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex80683- 64663